Urząd Statystyczny w Kielcach ma 50 lat!

marzena
W piątek, 14 września, gospodarzem jubileuszowej uroczystości w Hotelu Łysogóry była Lidia Jarosz, dyrektor Urzędu Statystycznego w Kielcach. Wśród wielu gości byli między innymi Aleksandra Woźniak, kierownik Biura Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Andrzej Lato, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
W piątek, 14 września, gospodarzem jubileuszowej uroczystości w Hotelu Łysogóry była Lidia Jarosz, dyrektor Urzędu Statystycznego w Kielcach. Wśród wielu gości byli między innymi Aleksandra Woźniak, kierownik Biura Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Andrzej Lato, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Łukasz Zarzycki
Udostępnij:
Kielecki Urząd Statystyczny obchodził niedawno złoty jubileusz. Właśnie minęło 50 lat, od kiedy opracowuje rzetelne dane na temat stanu i zmian w świętokrzyskim społeczeństwie, środowisku i gospodarce.

Mało kto wie, że Główny Urząd Statystyczny powołany został prawie sto temu, w 1918 roku. Jego „dziecko” - Urząd Statystyczny w Kielcach utworzono w roku 1962.

Urząd Statystyczny w Kielcach jest jednym z 16 urzędów w kraju. Na przestrzeni 50 lat w urzędzie przeprowadzono szereg zmian, które miały na celu wzmocnienie pozycji statystyki publicznej, w tym również statystyki w wymiarze regionalnym. Stąd unowocześnienie systemu badań, metodologii, analiz oraz przekształcenia systemu informacji i informatyki. Misją statystyki publicznej jest dostarczanie wiarygodnych, rzetelnych, niezależnych oraz wysokiej jakości informacji statystycznych na temat stanu i zmian zachodzących w społeczeństwie, gospodarce i środowisku naturalnym, odpowiadających na potrzeby użytkowników krajowych i międzynarodowych

Jubileusz był okazją do nadania odznaczeń zasłużonym pracownikom. Wręczono im złote i srebrne odznaczenia państwowe za długoletnią służbę, a także nadano odznaczenia prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za zasługi dla statystyki Rzeczpospolitej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie