MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Urzędnicy sprawdzili kupców na bazarze

Marzena SMORĘDA [email protected]
Na kieleckim targowisku funkcjonariusze Służby Celnej, policji i Urzędu Kontroli Skarbowej skontrolowali  60 punktów handlowych.
Na kieleckim targowisku funkcjonariusze Służby Celnej, policji i Urzędu Kontroli Skarbowej skontrolowali 60 punktów handlowych.
Urzędnicy kontroli skarbowej razem z policją, Strażą Graniczną i Izbą Celną sprawdzali kupców na targowisku miejskim przy ulicy Seminaryjskiej w Kielcach. Nałożyli sporo mandatów.

 

Sprawdzali między innymi, czy handlujący mają zarejestrowaną działalność gospodarczą i zgłoszenie do opodatkowania, legalność pochodzenia towarów. Kontrolowali też kasy fiskalne i rejestrowanie na nich sprzedaży, a także czy sprzedawcy wydają klientom paragony. Szczególną uwagę zwrócono dzisiaj na cudzoziemców, którzy prowadzą handel na kieleckich bazarach.

 

Na kieleckim targowisku skontrolowano 60 punktów handlowych, w 27 stwierdzono nieprawidłowości i nałożono mandaty o łącznej wartości 5450 złotych. W tym handlarze z zagranicy dostali 20 mandatów na 4250 złotych. Minimalny mandat, który dziś nałożono to 150 złotych, natomiast maksymalny wynosił 400 złotych. Taką karę dostał obcokrajowiec, który handlował bez zarejestrowania działalności i bez zgłoszenia do opodatkowania.

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali 29 osób w tym 5 obywateli Armenii, 1 obywatela Ukrainy i 23 obywateli Bułgarii, w żadnym z tych przypadków nie stwierdzono nieprawidłowości. Również funkcjonariusze Izby Celnej nie stwierdzili nieprawidłowości w zakresie legalności pochodzenia towarów oferowanych do sprzedaży

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia