Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Usługi – Playada z Kielc

Redakcja
Lider Regionu 2011 w kategorii Usługi fo kielecka firma Playada.
Lider Regionu 2011 w kategorii Usługi fo kielecka firma Playada. Playada
Oto niekwestionowany lider naszego regionu w branży usługowej. W ciągu zaledwie pięciu lat kielecka firma Playada przebojem zdobyła sporą część polskiego rynku telefonii komórkowej. To jeden z największych i najlepszych dystrybutorów sieci telefonii komórkowej Play. Dostrzegła to nasza kapituła, przyznając statuetkę w kategorii: usługi.

Firma Playada istnieje na rynku od 2007 roku. Idea jej założenia pojawiła się równolegle z zapotrzebowaniem rynku na kolejnego, konkurencyjnego dostawcę usług telekomunikacyjnych. Ostateczny kształt organizacji powstał wraz z ekspansywnym wkroczeniem na rynek usług telekomunikacyjnych operatora Play Mobile. Z tą właśnie marką kielecka Playada związana jest od początku swojej działalności.

Marka Play to wysoka jakość świadczonych usług - niezależnie czy chodzi o jakość transmisji danych czy obsługę klienta w każdym punkcie sprzedaży. Dlatego też firma dokłada wszelkich starań, żeby sprostać wysokim wymaganiom operatora, a przede wszystkim sprawić, żeby każdy klient opuszczający jeden z jej elegancko urządzonych salonów, był w pełni zadowolony i ponownie do niego zawitał.

Klienci Playady to zarówno osoby indywidualne jak i firmy. Osoby już korzystające z usług Play Mobile, jak i te, które zastanawiają się nad zmianą obecnego dostawcy usług. Osoby indywidualne mogą skorzystać salonów sprzedaży zlokalizowanych w dogodnych i atrakcyjnie położonych miejscach handlowych w wielu miastach w całym kraju. Z kolei klienci biznesowi mogą liczyć na indywidualne spotkania z doradcami w dogodnych dla siebie miejscach i terminach.

Jeszcze pięć lat temu wydawać by się mogło, że rynek telefonii komórkowej został podzielony i mocno obsadzony w Polsce przez trzech operatorów, którzy mieli za sobą ugruntowaną tradycję, potężne sieci sprzedaży, wielkie kampanie reklamowe i wiernych klientów. Oczekiwane wejście czwartego operatora wydawało się przedsięwzięciem niezwykle trudnym. Tym większa była odwaga i determinacja dwojga młodych, wszechstronnie wykształconych ludzi z Kielc, którzy zaryzykowali i postawili na rozwój sieci sprzedaży właśnie tego nowego operatora, jakim był Play.

Mirosław Ostrowski, prezes zarządu ich kieleckiej spółki, jaką nazwano Playada, wspomina okres, gdy Play wchodził na rynek, jako czas wielkich obaw i niepewności. Wiele osób uważało wówczas, że dla czwartego operatora nie ma w Polsce miejsca i budowanie jego sieci sprzedaży to przedsięwzięcie bardzo ryzykowne. Żeby nie ryzykować pieniędzy innych, nasz laureat postanowił najpierw sam uruchomić własny salon, a dopiero po jego ewentualnym sukcesie budować sieć sprzedaży opartą na franczyzie. Pierwszy kielecki salon Play’a i jeden z pierwszych w Polsce powstał przy ulicy Sinkiewicza 66 w maju 2007 roku. Jakież było zdumienia jego założycieli, gdy okazało się, iż nowa marka jest wręcz wyczekiwana na rynku, a już w pierwszym miesiącu sprzedaży salon notuje takie wyniki, jak dobre salony konkurencyjnych sieci o ugruntowanej pozycji. To był sygnał, że należy zrobić kolejny krok. Powstały wtedy kolejne dwa salony w Radomiu i Skarżysku-Kamiennej, Chodziło o to, aby sprawdzić czy kielecki dobry wynik jest powtarzalny w innych warunkach, w tym w mieście dużo mniejszym. Również i tam sprzedaż okazała się zaskakująco dobra. Uspokojona tym firma, postanowiła ruszyć na podbój Polski. Kolejne salony były już otwierane na zasadzie franczyzy przez niezależnych przedsiębiorców z całego kraju. Sieć sprzedaży rosła bardzo szybko.

Po pięciu latach działalności kielecka Playada ugruntowała swoją pozycję jako największy i najlepszy dystrybutor sieci telefonii komórkowej Play. Jak na firmę tak młodą, może już pochwalić się ponad osiemdziesięcioma salonami sprzedaży w całej Polsce. Dynamiczny rozwój sieci Play i pozyskiwanie coraz większej liczby abonentów to w dużej mierze zasługa salonów sprzedaży Playady, która rozwija się w sposób imponujący. Codziennie dzwonią przedsiębiorcy z całego kraju, którzy chcą współpracować z kielecką siecią na zasadzie franczyzy, choć czasem mają na miejscu innych dystrybutorów Playa.

Kielecka firma planuje dalszy intensywny rozwój, a jej sukcesy doceniła już sama sieć Play, na zorganizowanej w 2009 roku Rocznej Konferecji Sprzedaży podsumowującej wszystkich agentów operacyjnych, prowadzących dystrybucję w naszym kraju, przyznała Playadzie dwie statuetki. Pierwszą firma otrzymała za najlepszy salon w Polsce, a drugą za wdrażany bonus jakościowy. Ale to nie jedyne wyróżnienia dla przedsiębiorstwa. Playada otrzymała też statuetkę Lider Regionu 2008 w kategorii debiut oraz dwukrotnie Nagrodę Gospodarczą Skrzydła, w latach 2008 i 2010 oraz na ostatnim rocznym spotkaniu nagrodę od sieci Play – „Najlepiej rozwijająca się sieć sprzedaży Play w 2010 roku”.

Playada to firma solidna, uczciwa, która współpracujące z nią salony traktuje po partnersku. Ci przedsiębiorcy, którzy wchodzą do sieci, wiedzą, że współpraca z kieleckim dystrybutorem sieci telefonii komórkowej Play to gwarancja udanego biznesu.

Mirosław Ostrowski, prezes zarządu: - Tajemnica naszego sukcesu tkwi w ogromnej konkurencyjności, sile marki, jaką dystrybuujemy, oraz w wielkim zaangażowaniu wszystkich pracowników przedsiębiorstwa. O nasz sukces dbamy codziennie, wsłuchując się w spostrzeżenia klientów i współpracowników. Mamy też bogate doświadczenia w tworzeniu sieci sprzedaży. Dlatego chcą z nami współpracować w Polsce kolejni przedsiębiorcy, którzy wiedzą, że prowadzenie salonu sprzedaży Play to po prostu dobry interes.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia