Utrzymaj swój turystyczny biznes w dobie kryzysu!

Artykuł sponsorowany
Prowadzisz biznes turystyczny lub okołoturystyczny w Świętokrzyskim? Potrzebujesz środków na utrzymanie firmy w kryzysie? Sprawdź, gdzie i na jakich warunkach możesz starać się o wsparcie.

Obecna sytuacja związana z pandemią COVID-19 jest szczególnie dotkliwa dla branży turystycznej. Specjalne rozwiązania jakie przygotowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego mają pomóc przedsiębiorcom z Polski Wschodniej w przetrwaniu kryzysu, a tym samym ochronić miejsca pracy.

Firmom prowadzącym biznes turystyczny lub okołoturystyczny w Polsce Wschodniej w trudnej sytuacji pomoże pożyczka na rozwój turystyki, udzielana obecnie na korzystniejszych warunkach. Teraz możesz nie tylko finansować inwestycje, ale również w całości przeznaczyć środki na wydatki związane z prowadzoną działalnością, jak np. wynagrodzenia dla pracowników, opłaty za gaz, prąd, najem powierzchni czy zakup towarów.

Na jakie ułatwienia możesz liczyć?
Przedsiębiorcy mogą uzyskać pożyczkę w wysokości maksymalnie 500 tys. zł, jeśli prowadzą biznes na terenie Polski Wschodniej. Ułatwienia, na jakie możesz liczyć, to m.in. dodatkowa, 6-miesięczna karencja oraz półroczne wakacje kredytowe, które wydłużą okres spłaty, a także obniżone oprocentowanie czy brak wkładu własnego.

Ułatwienia w spłacie obejmują:
•możliwość przeznaczenia do 100% pożyczki na bieżące wydatki, tj. wynagrodzenia, opłaty za media, gaz, prąd, ubezpieczenia, najem powierzchni czy zakup towarów,
•dodatkową, 6-miesięczną karencję w spłacie kapitału,
•6-miesięczne wakacje kredytowe,
•wydłużenie okresu spłaty do 7 lat, bez względu na kwotę pożyczki (wcześniej powyżej 250 tys.),
•obniżenie oprocentowania,
•brak wymaganego wkładu własnego

 

Jesteś już pożyczkobiorcą? Sprawdź, jak skorzystać z ułatwień
Z ułatwień mogą skorzystać nie tylko firmy, które chcą ubiegać się o wsparcie finansowe, ale również te, które już korzystają z pożyczki z projektu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka. Przedsiębiorcy mogą już uruchomioną pożyczkę inwestycyjną przekształcić w pożyczkę obrotową, a także skorzystać z dodatkowej karencji, wakacji kredytowych czy obniżonego oprocentowania. Aby skorzystać z powyższych ułatwień, przedsiębiorca powinien złożyć wniosek do instytucji finansującej, która udzieliła pożyczki. Wniosek powinien zawierać uzasadnienie, że kryzys związany z koronawirusem wpłynął lub wpłynie na sytuację podmiotu. O zmianie warunków spłaty pożyczki będą decydować pośrednicy finansowi.

Chcesz skorzystać z pożyczki? Sprawdź, do kogo się zwrócić
Pożyczek udzielają instytucje finansujące w regionach Polski Wschodniej.
W województwie świętokrzyskim jest to:

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE
Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości
ul. Staszica 2A, 26-200 Końskie
kswp@kswp.org.pl

Więcej informacji można znaleźć na stronie bgk.pl/turystyka i na stronach instytucji finansujących.

Projekt realizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego i finansowany ze środków Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej.

Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przyznanie pożyczki na rozwój turystyki uzależnione jest od analizy zdolności kredytowej. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

Dodaj ogłoszenie