Victoria dla aktywnych

Redakcja
Udostępnij:
"Świętokrzyską Victorię” - nagrodę Samorządu Województwa promującą najaktywniejsze przedsiębiorstwa, samorządy i osoby regionu, które poprzez pracę i doskonalenie swoich umiejętności podnoszą znaczenie Województwa Świętokrzyskiego, wręczono podczas uroczystej gali w Centrum Biznesu.

  - Wybór nie był łatwy. Okazało się, że nie brakuje tych, którzy swoim zaangażowaniem i postawą przyczyniają się do tworzenia dobrej opinii o naszym regionie. Spośród ponad 60 zgłoszeń kapituła wskazała po pięciu nominowanych w każdej kategorii. Spośród nich zostali wybrani laureaci - powiedział przewodniczący kapituły, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

   Laureatem w kategorii "Osobowość” został ksiądz infułat Czesław Wala - budowniczy i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie - Godowie. W kategorii "Przedsiębiorczość” - Świętokrzyską Victorię” przyznano Fabryce Kotłów SEFAKO S.A. z Sędziszowa. Marka firmy SEFAKO rozpoznawalna jest na europejskim i światowym rynku energetycznym. Ponad 90 procent produkcji fabryki stanowi export do krajów Unii Europejskiej.

   W kategorii "Samorządność” zwyciężyła gmina Bieliny. Gmina starała się o fundusze z wielu programów unijnych, złożyła także pięć wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w tym dotyczący utworzenia Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich wraz z restauracją zabytków Świętego Krzyża o ogólnej wartości ponad 19 milionów złotych. Samorząd aktywnie wspiera lokalną kulturę i dba o kultywowanie rodzimych tradycji. W ramach projektu "Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich ” powstanie nowoczesne Centrum Kultury i Sportu, a przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Regionalnej w Hucie Szklanej - galeria twórców ludowych z regionu. Ministerstwo Gospodarki zdecydowało, że projekt "Gmina Bieliny - Nasze Miejsce Mocy” znalazł się wśród dwóch polskich projektów ubiegających się o Europejską Nagrodę Przedsiębiorczości.

    Uroczystą galę uświetnił występ Katarzyny Gaertner oraz laureatów konkursu "Talenty Świętokrzyskie".

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wojna na Ukrainie to wyzwanie dla całej branży IT, opinia eksperta

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie