Lotos Trefl wygrywa w rezerwowym składzie

(stan)
Lotos Trefl Gdańsk wygrał wyjazdowy mecz z Vojvodiną Nowy Sad 3:1 (25:20, 25:21, 19:25, 25:17) w siatkarskiej Lidze Mistrzów, ale już wcześniej miał zapewniony awans do grona najlepszych 12 drużyn w Europie.

Lotos Trefl wygrywając z Modeną przypieczętował awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. W tej sytuacji trener Andrea Anastasi postanowił oszczędzać siły swoich zawodników w spotkaniu z Vojvodiną. Mógł się przekonać przy okazji, że ma wartościowych zmienników, bo to i tak wicemistrzowie Polski zdecydowanie dominowali na parkiecie.

Marco Falashi, Wojciech Grzyb, Murphy Troy i Piotr Gacek znaleźli się wśród rezerwowych, a kontuzjowany Mateusz Mika w ogóle nie poleciał na mecz. Świetny mecz rozgrywał za to Sebastian Schulz, którego dzielnie wspierał Miłosz Hebda.

Lotos trefl świetnie rozpoczynał sety, ale potem doprowadzał do nerwowej końcówki. W pierwszej partii gdańszczanie prowadzili 16:12, ale pozwolili rywalom zbliżyć się na dwa punkty. Schulz wziął sprawy w swoje ręce i przechylił szalę wygranej na korzyść gdańskiego zespołu. W drugiej partii Lotos Trefl prowadził nawet 15:9, ale Vojvodina zbliżyła się na jeden punkt (20:21). Znowu Schulz zagrał bardzo dobrze w decydującym momencie.

Trzecia partia należała do Vojvodiny. Gospodarze zdobywali punkty i uwierzyli, że mogę odwrócić losy meczu. Prowadzili 15:11 i nadzwyczaj łatwo wygrali seta. Czwarta partia to z kolei wyraźna dominacja Lotosu Trefla. Kiedy prowadził już 16:10 stało się jasne, że wygra tego seta i całe spotkanie.

Vojvodina: Jovanović 3 punkty, Simić 3, Nikolić 15, Minić 16, Stanković 7, Vemić 1, Peković (libero) oraz Petrović 7, Premović, Mehić 13, Radović

Lotos Trefl: Stępień 2, Hebda 19, Gawryszewski 3, Schulz 24, Schwarz 10, Ratajczak 8, Czunkiewicz (libero) oraz Falaschi, Dębski, Troy 2