MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Kielcach powstaną trzy nowe hale produkcyjne

ATA
Kielecki Park Technologiczny.
Kielecki Park Technologiczny. archiwum
O prawie 10 milionów złotych starają się Kielce i Kielecki Park Technologiczny w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pieniądze pochodzące z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej są potrzebne na budowę między innymi drugiego Inkubatora Technologicznego.

Wniosek o przyznanie funduszy został złożony w piątek.  Środki unijne zostaną podzielone w drodze konkursu i pochodzą z oszczędności, które udało się wygospodarować w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Dzięki dodatkowemu dofinansowaniu mogą powstać w Kielcach trzy  hale produkcyjne oraz Zespół Inkubatorów wśród nich jeden dedykowany branży IT.

- Chcemy, żeby nasza oferta  była kompleksowa i wyróżniała się na tle całego kraju. Dla przyszłych inwestorów wybudujemy nowoczesne hale, doskonale przygotowane do prowadzenia działalności. Dla firm z branży IT tworzymy oddzielny obiekt. W pomieszczeniach po Wyższej Szkole Umiejętności powstaną laboratoria informatyczne, będą z nich mogli korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i uczniowie – zapowiada dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz.

Dodaje, we wniosku założono także uruchomienie przedszkola oraz Energetycznego Centrum Nauki.

– To będzie miejsce, które ma inspirować do odkrywania i zrozumienia świata poprzez samodzielne doświadczenia, w którym dzieci, młodzież i dorośli będą mogli na własnej skórze doświadczać, poznawać  i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. Wykorzystany do tego zostanie nowoczesny sprzęt multimedialny – tłumaczy Justyna Lichosik, kierownik Działu Promocji  i Rozwoju Kieleckiego Parku Technologicznego.

Kielecki Park Technologiczny zamierza także wspierać rozwój wzornictwa i planuje w Centrum Technologicznym stworzyć Centrum Szybkiego Prototypowania oraz instytucji o roboczej nazwie Centrum Kompetencji Fashion Design.

- Będziemy je tworzyć we współpracy z dużymi polskimi  firmami. To będzie miejsce, w którym przygotujemy młodych projektantów  do pracy w branży odzieżowej. Chcemy, żeby już w trakcie studiów zdobyli niezbędne doświadczenie, które otworzy im drzwi do rynku pracy – mówi Dominik Kraska, kierownik Działu Doradztwa i Transferu Technologii.

Kielecki Park Technologiczny powstał w ramach inwestycji współfinansowanej ze środków Programu Rozwój Polski Wschodniej, której celem było stworzenie wielofunkcyjnego terenu aktywności gospodarczej. Całkowita wartość projektu „Budowa infrastruktury Kieleckiego Parku Technologicznego”, realizowanego przez Gminę Kielce, wyniosła ponad 86 milionów złotych, z czego 91 procent  pochodziło ze środków Unii Europejskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia