MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Kielcach powstanie najnowocześniejszy obiekt biurowy !

marzena
Kielecki Park Technologiczny podpisał umowę na Zespół Inkubatorów. Przy ulicy Olszewskiego w Kielcach powstaną też trzy kolejne hale. Firma Skanska przebuduje budynek po Wyższej Szkole Umiejętności, w którym powstanie Zespół Inkubatorów IT. W poniedziałek, 10 marca, w Kieleckim Parku Technologicznym podpisano umowę z wykonawcą, który przy ulicy Olszewskiego wybuduje jeden z najnowocześniejszych obiektów w mieście.

Budynek po Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach zostanie podwyższony o jedną kondygnację, jego powierzchnia po rozbudowie będzie wynosiła prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych. Znacząco zmieni się także wygląd przebudowanego obiektu.

- Zespół Inkubatorów będzie miał szklaną elewację, w której zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, przetwarzające światło słoneczne w energię elektryczną. Dzięki czemu przy ulicy Olszewskiego powstanie ekologiczny i nowoczesny budynek – informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Dzisiejsze podpisanie umowy, to jeden z najważniejszych momentów dla Kieleckiego Parku Technologicznego. - W budynku powstanie nowoczesna baza w postaci sieci laboratoriów do nowatorskich badań wdrożeniowych. Zostaną one wyposażone w przestrzenie dyskowe, wirtualne maszyny, klastry obliczeniowe i serwery – tłumaczy dyrektor Mazurkiewicz. W budynku znajdzie się także Centrum Nauki, czyli przestrzeń dedykowana młodym ludziom. Władzom Parku zależy także na stworzeniu przedszkola, do którego będą mogli uczęszczać dzieci lokatorów.

- W najbliższym czasie przy ulicy Olszewskiego powstaną trzy hale przemysłowe, zostanie gruntownie wyremontowana ulica, powstanie nowoczesna zatoka autobusowa. Dzięki czemu, ta część miasta zdecydowanie zmieni charakter. Stanie się miejscem nowoczesnym, przyciągającym inwestorów – podkreśla Szymon Mazurkiewicz.

Przedstawiciele firmy Skanska zapewniali, że cieszą się, iż mogą realizować kolejną inwestycję w Kielcach. - Po wybudowaniu stadionu piłkarskiego i modernizacji ulicy Zamkowej, wraz z powstałymi tam obiektami, znów będziemy pracować dla samorządu Kielc. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie przebiegała owocnie i zgodnie z planem – mówił pełnomocnik firmy Skanska Wojciech Maciągowski.

W ramach inwestycji powstaną także dwa nowe parkingi. Obiekt będzie przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Prace powinny zakończyć się w czerwcu 2015 roku.

 

Marzena SMORĘDA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia