W Kielcach ruszyły przygotowania do loterii podatkowej. Do rozlosowania będzie 20 tysięcy złotych

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Udostępnij:
Firma z Łodzi zorganizuje w Kielcach loterię dla osób, które rozliczą się z podatku dochodowego w stolicy województwa. Do wygrania będzie w sumie 20 tysięcy złotych.

Wybrano organizatora loterii

O planach zorganizowania loterii, która ma zachęcić podatników do rozliczania się w naszym mieście pisaliśmy kilkanaście dni.
W Kielcach będzie loteria dla podatników. Ma zachęcić do rozliczania podatku w naszym mieście

W poniedziałek, 20 grudnia Urząd Miasta wybrał firmę, która zorganizuje loterię podatkową. Wcześniej ogłoszono
konkurs ofert. Wpłynęły trzy oferty ale wszystkie przekroczyły przygotowany budżet, który wyniósł 50 tysięcy złotych. Najtańsza z nich opiewa na 55 tysięcy 670 złotych, od firmy Gratifica z Łodzi a najdroższa przekroczyła 75 tysięcy złotych.

- W regulaminie konkursu zamieściliśmy punkt o możliwości negocjacji ceny z firmą, która złoży najtańszą ofertę – informuje Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta w Kielcach. - W poniedziałek doszło do nich on-linie i firma wykona usługę za 50 tysięcy złotych.

Dlaczego Urząd Miasta nie może sam zorganizować loterii, aby koszty jej przygotowania były niższe?

- Loterie mogą organizować w Polsce tylko specjalistyczne firmy, które mają koncesję z Ministerstwa Finansów wydaną w oparciu o tak zwaną ustawę hazardową. Urząd Miasta jej nie ma. Nie dysponujemy także odpowiednim oprogramowaniem do przeprowadzenia losowania, które jest bardzo kosztowne i wydatek szybko by się nie zwrócił przy organizacji jednej loterii w roku– wyjaśnia. - Koszt przygotowania losowań nie będzie wyższy niż w innych miastach o porównywalnej liczbie mieszkańców.

Dla kogo loteria?

W loterii podatkowej mogą wziąć udział wszystkie osoby, które rozliczą się za 2021 roku z podatku dochodowego w kieleckich urzędach skarbowych. Zgłoszenia będą przyjmowane elektroniczne albo na formularzu papierowym, który będzie można wrzucić do jednej z trzech urn.

- Losowanie nagród obędzie się publicznie albo będzie transmitowane on-linie, to zależy, jaka będzie sytuacja pandemiczna – dodaje dyrektor.

Dla uczestników loterii Urząd Miasta przygotował 20 tysięcy złotych na nagrody, każdy szczęśliwiec otrzyma 2 tysiące złotych. Nagrodzonych zostanie 10 podatników, pięć osób, które od lat rozliczają dochody w naszym mieście oraz pięć osób, które po raz pierwszy zrobią to w Kielcach.

Loteria zostanie poprzedzona szeroką kampanią promocyjną, między innymi w mieście pojawią się plakaty ze szczegółowymi informacjami.

Wpływy z podatku od osób fizycznych zasilają budżet miasta na bieżące wydatki miasta jak remonty dróg, chodników czy sprzątanie. Każdy podatnik dokłada do budżetu Kielc średnio 1760 złotych rocznie.

- Loterią chcemy zachęcić osoby, które rozliczają się w Kielcach do dalszego składania zeznań PIT w naszym mieście oraz zachęcić innych mieszkańców, którzy na przykład pracują w innym mieście do rozliczania się z podatku dochodowego w Kielcach – informuje dyrektor. - Chcemy, aby takich osób było jak najwięcej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wojna na Ukrainie to wyzwanie dla całej branży IT, opinia eksperta

Wideo

Materiał oryginalny: W Kielcach ruszyły przygotowania do loterii podatkowej. Do rozlosowania będzie 20 tysięcy złotych - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Ciekawe czy tym razem wygra o dziwo rodzina lub znajomy komisji losującej 🤔
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie