Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Kieleckim Parku Technologicznym otwarto nowoczesny magazyn Rotterdam Inc. Było wielu gości [ZDJĘCIA]

Marzena Smoręda
Marzena Smoręda
W czwartek, 1 lipca, na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego uroczyście zainaugurowano działalność nowego inkubatora logistycznego Rotterdam Inc. To nowoczesny obiekt, który będzie nie tylko magazynem dla małych i średnich firm, ale świadczone w nim będą także usługi wspierające biznes.

Na uroczystości otwarcia inkubatora zjawiło się wielu gości na czele z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą i marszałkiem województwa Andrzejem Bętkowskim.

- Spotykamy się dzisiaj na kolejnym otwarciu na tym terenie budynku, który znajduje się w kompleksie Kieleckiego Parku Technologicznego. To tereny bliskie memu sercu, ponieważ z nimi związany był mój ojciec, a więc i ja znam je doskonale. Ten obiekt powstał przy wsparciu środków unijnych. Myślę że te środki zostały dobrze wydane, bo efekty tego projektu będą służyć rozwojowi firm małego i średniego formatu, a to one są solą rozwoju naszej gospodarki. Zaprojektowano tu przestrzeń, która będzie nie tylko powierzchnią magazynową, ale i świadczone będą tu usługi doradcze, co teraz, w fazie wyjścia z kryzysu gospodarczego po pandemii, szczególnie ważne. Cieszę się, że samorząd województwa, przyznając środki na ten projekt przyczynił się do poszerzenia oferty Kieleckiego Parku Technologicznego, skierowanej nie tylko do świętokrzyskich przedsiębiorców. W imieniu swoim i samorządu województwa, serdecznie gratuluję tego przedsięwzięcia – mówił marszałek Andrzej Bętkowski.

- Rotterdam Inc. uzupełnienia ofertę Kieleckiego Parku Technologicznego dla przedsiębiorstw, które dynamicznie się rozwijają. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie firm, które są ulokowane w Parku lub zamierzają w przyszłości tu wybudować swoje zakłady. To także oferta dla przedsiębiorców z innych części Kielc – informuje Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku technologicznego.

Inwestycja jest doskonale zlokalizowana – tuż obok łącznika z ulicami Zagnańską i Witosa. Stąd też prowadzą drogi wylotowe do największych polskich miast. Dodatkowo w tej nowoczesnej części Kielc działalność prowadzi obecnie blisko 200 firm, co daje nowe kontakty i możliwości.

- Dzięki inwestycji ulokowane w inkubatorze przedsiębiorstwa otrzymają, obok przestrzeni logistyczno-magazynowej, wsparcie w postaci doradztwa na każdym etapie rozwoju – podkreśla Justyna Lichosik.

- Mam nadzieję, że pozwoli to na zatrzymanie młodych firm, startupów tu w Kielcach, gdyż w jednym miejscu będzie wszystko, co jest niezbędne do rozwijania działalności – kontynuuje dyrektor Parku.

Budowa obiektu była możliwa była dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach działania 2.1. „Wsparcie instytucji otoczenia biznesu w celu zwiększenia poziomu przedsiębiorczości w regionie” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Jeszcze na etapie planowania ofertą inkubatora licznie zainteresowane były firmy eksportowo-importowe i dystrybucyjne, a także z branży e-commerce.

Do dyspozycji przedsiębiorców przeznaczone jest około 2200 metrów kwadratowych powierzchni, na którą składają się 33 pomieszczenia magazynowe o wielkości od 16 do ponad 200 metrów kwadratowych, z możliwością łączenia. Każde z nich wyposażone jest w automatyczną, indywidualnie sterowaną bramę segmentową. Na parterze znajduje się recepcja, a także pomieszczenie biurowe i sala konferencyjna. W budynku są też pomieszczenia socjalne, winda towarowa z udźwigiem 5 ton oraz nowoczesny system zarządzania magazynem. Przed inkubatorem znajduje się 9 miejsc parkingowych. Rotterdam Inc. czynny jest przez całą dobę.

Firmy już od lipca można starać się o miejsce w inkubatorze, który znajduje się na końcu ulicy Olszewskiego w Kielcach. Nabór prowadzony będzie na podobnych zasadach, które wprowadzono w przypadku innych obiektów Kieleckiego Parku Technologicznego.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Kieleckim Parku Technologicznym otwarto nowoczesny magazyn Rotterdam Inc. Było wielu gości [ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia