Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Kieleckim Parku Technologicznym powstanie klinika dla osób z problemami stóp

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
W Kieleckim Parku Technologicznym ruszy wielka inwestycja. Powstanie centrum szkoleniowe dla podologów i laboratorium badawczo-rozwojowe.

Aneta Oleszek, właścicielka firmy PODOPHARM jest promotorem niedocenianej w Polsce dziedziny medycyny, jaką jest podologia i tworzy innowacje na skalę światową, pomagające w walce z problemami stóp. Do 14 krajów świata trafiły produkty jej firmy – innowacyjne kosmetyki przeznaczone głównie dla diabetyków i osób zmagających się z wrażliwą skórą. Ale pierwszym wynalazkiem Anety Oleszek była słynna już podoklamra, czyli czasowy implant do korekcji wrastających paznokci. Po niej pojawił się pomysł na preparaty kosmetyczne, które równie szybko zaczęły cieszyć się popularnością. Właścicielka firmy obok wykorzystywania najlepszej jakości składników stawia na patenty.

- W tym roku otrzymaliśmy patent na wieloskładnikowy preparat do regeneracji łożyska paznokci, dłoni i stóp. Opatentowana została receptura i technologia wytwarzania, która polegała na zawieszaniu liofilizowanego wysokotłuszczowego białka z colostrum w emulsji kosmetycznej. Na tej technologii oparty jest krem barierowy do twarzy i krem do stóp z colostrum – tłumaczy właścicielka firmy PODOPHARM.

Dodaje, że firma jako pierwsza na świecie wprowadziła innowację wykorzystującą 99,5-procentowy klarowany tłuszcz z colostrum. Linia ta została niedawno nagrodzona podczas Kongresu i Targów Kosmetycznych LNE, największej w Polsce, kultowej już imprezy branży beauty.

– Szacuje się, że w Polsce na cukrzycę choruje już ponad 2 miliony osób. To choroba cywilizacyjna. W naszym kraju dokonuje się najwięcej w Europie amputacji w związku z powikłaniami po niej, a liczba pacjentów, którzy już z poważnymi problemami trafiają do naszych gabinetów jest dowodem na to, że profilaktyka u nas „kuleje” – mówi Aneta Oleszek.

Dlatego szefowa PODOPHARMU zamierza kontynuować swoją pracę – promocję podologii i zachęcanie do dbania o stopy. Najbliższe plany rozwojowe są imponujące.

Na nabytych od gminy Kielce w drodze przetargu terenach inwestycyjnych, profesjonalnie uzbrojonych przez Kielecki Park Technologiczny, zamierza wybudować siedzibę PODOPHARM. Na powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych powstanie nowoczesny obiekt, w którym znajdzie się laboratorium badawczo-rozwojowe oraz centrum szkoleniowe w postaci kliniki, gdzie pracownicy gabinetów podologicznych, nie tylko z kraju, będą rozwijać nowe umiejętności.

W klinice lekarze – chirurdzy, diabetolodzy i dermatolodzy – będą wykonywać specjalistyczne zabiegi. Co ważne, w dystrybucji produktów wspierać firmę będzie budowany przez Kielecki Park Technologiczny Inkubator Logistyczny Rotterdam Inc.

- Nie miałam wątpliwości co do tego, by dalszą przyszłość dalej wiązać z Kieleckim Parkiem Technologicznym. To prestiżowe miejsce, które cztery lata temu pozwoliło mojej firmie, jako start-upowi „rozwinąć skrzydła”. To tutaj skupia się innowacyjny biznes. Mogliśmy od razu skorzystać z przestrzeni do spotkań, co uwiarygadniało nas jako rzetelną firmę i utwierdzało naszych przyszłych kontrahentów w przekonaniu, że w PODOPHARMIE pracują profesjonaliści. Gdybym na początku mojej działalności nie otrzymała tego wsparcia, to nie rozwinęłabym się w takim zakresie, albo po prostu wybrałabym inne miasto. Ale zależało mi na tym by pozostać tu gdzie jest mój rodzinny dom – podkreśla Aneta Oleszek.

Drugim domem właśnie nazywają PODOPHARM ludzie tam pracujący. Właścicielka od początku wiedziała, że stworzy miejsce, w którym każdy się będzie dobrze czuł. – Za sukcesem stoją ludzie. Tu każdy ma wpływ na to jakie produkty tworzymy i jak jesteśmy postrzegani - mówi.

Koncepcja architektoniczna nowej siedziby firmy gotowa ma być w ciągu najbliższych miesięcy. Budowa ruszy w przyszłym roku i potrwa dwa lata.

POLECAMY: BIZNES I PRACA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Kieleckim Parku Technologicznym powstanie klinika dla osób z problemami stóp - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia