Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Łagowie powstanie betoniarnia

Bartosz OSZCZEPALSKI, [email protected]
W gminie Łagów już niedługo ruszy budowa nowego zakładu zajmującego się produkcją betonu.
W gminie Łagów już niedługo ruszy budowa nowego zakładu zajmującego się produkcją betonu.
W gminie Łagów już niedługo ruszy budowa nowego zakładu zajmującego się produkcją betonu. Stanie się to, gdy inwestor złoży w Urzędzie Gminy całą potrzebną dokumentację.

Póki, co nie wiadomo jeszcze, kto będzie inwestorem betoniarni. Znane są natomiast informacje dotyczące szczegółowych warunków inwestycji.

– Będzie tu produkowany beton. Powstanie budynek, który będzie służył do przechowywania i badania materiałów budowlanych. W zakładzie znajdować się będzie linia produkcji betonu składająca się między innymi z linii zasypowej kruszyw, mieszarki, wag cementu i domieszki, dwóch silosów cementu oraz systemu sterowania procesem produkcji. W ramach inwestycji zostanie wykonane przyłącze wodociągowe i elektryczne, a także zbiornik na wody odpadowe – informuje Dorota Olejarska z wydziału ochrony środowiska w Urzędzie Gminy w Łagowie.

 

- Beton będzie produkowany tylko w ciągu dnia, pracownicy pracować będą przy tym na jedną zmianę. Zakład będzie sąsiadował z jedną z istniejących już kopalni wapienia, co jest ekonomicznie uzasadnione ze względu na możliwość dostarczania surowca do produkcji betonu. Obecnie teren przeznaczony pod realizację przedsięwzięcia oraz sąsiednie nieruchomości to tereny rolne lub nieużytki – dodaje nasza rozmówczyni.

Kiedy rozpocznie się budowa betoniarni? – Cały czas czekamy aż inwestor dostarczy do Urzędu Gminy wszystkie potrzebne dokumenty dotyczące zjazdu z działki, na której będzie prowadzona inwestycja – mówi Beata Szyszka z Urzędu Gminy w Łagowie.

 

Kopalniane zagłębie

Na terenie gminy Łagów działa już sześć odkrywkowych kopalni kamienia. Są to: Łagów 2, Łagów 4, Łagów 5, Nowy Staw, Komorniki 1, Winna. W trakcie uruchamiania jest siódma - Łagów Zagościniec. Obok jednej z nich ma powstać betoniarnia, która będzie wykorzystywać naturalne zasoby tej okolicy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia