W miejscu po dawnej mleczarni w Kielcach staną kolejne dwa apartamentowce. Trwa rozbiórka starego obiektu pod tę inwestycję

Bartłomiej BitnerZaktualizowano 
W tym tygodniu rozpoczęto wyburzanie ostatniego budynku po mleczarni „Radostowa” przy ulicy Górnej w Kielcach.
W tym tygodniu rozpoczęto wyburzanie ostatniego budynku po mleczarni „Radostowa” przy ulicy Górnej w Kielcach. Krzysztof Krogulec
Po „Radostowej” już tylko wspomnienie. We wtorek rozpoczęło się wyburzanie ostatniego obiektu po tej dawnej kieleckiej mleczarni przy ulicy Górnej. W jego miejscu powstaną dwa budynki mieszkalne. Budowa pierwszego ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Rejon ulic Domaszowskiej, Zbożowej i Górnej to małe zagłębie przemysłowe, w którym do niedawna nie brakowało całkiem lub częściowo nieużytkowanych obiektów. Jednym z nich był kompleks ulokowanych między Górną a Zbożową budynków po mleczarni „Radostowa”, która działała tam do 2011 roku (przez ostatnie pięć lat jako Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Radostowa”) przez 60 lat i posiadała miano najstarszego zakładu mleczarskiego w Kielcach.

Dziś pozostał po niej ponaddwuhektarowy teren, na którym w marcu zeszłego roku wyburzono jeden z obiektów pod budowę docelowo czterech apartamentowców. Chodzi tu o Osiedle na Górnej, gdzie od roku stawiany jest jak na razie jeden budynek wielorodzinny na 78 mieszkań.

W tym tygodniu zaczęło się wyburzanie ostatniego, głównego obiektu po „Radostowie”. Obecnie znajdują się po nim gruzy, które niebawem zostaną uprzątnięte. W ich miejscu staną nowe obiekty.

Jak się dowiedzieliśmy, nie będą one związane z rozbudową Osiedla na Górnej, które wybuduje kielecka spółka o tej samej nazwie. – Nasza inwestycja obejmuje tylko cztery apartamentowce. Teren po sąsiedzku nie należy do nas – mówi Justyna Cisowska ze spółki Osiedle na Górnej.

Mimo to udało nam się ustalić, co stanie w bliskim sąsiedztwie Osiedla na Górnej. – Prowadzona rozbiórka obiektu związana jest z budową budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią usługową oraz garażem podziemnym. Na postawienie takiego obiektu wydaliśmy pozwolenie na budowę – mówi Anna Zadara, kierownik referatu administracji budowlanej w Wydziale Architektury i Budownictwa w kieleckim Urzędzie Miasta.

Nowy budynek ma liczyć 76 mieszkań i dwa lokale usługowe. – To tak naprawdę będzie pierwszy etap większej inwestycji. Całościowo ma ona bowiem polegać na budowie dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Ponieważ na ten pierwszy pozwolenie jest wydane, to najprawdopodobniej inwestor jeszcze w tym roku zacznie go budować – dodaje Anna Zadara.

Jak się okazuje, w miejscu równanego z ziemią ostatniego budynku po „Radostowie” nową inwestycję będzie realizował kielecki deweloper Stanisław Bosak. – Ale w tej chwili nie chciałbym się w tej kwestii wypowiadać – zaznacza.

Nie wiadomo więc, kiedy dokładnie ruszy inwestycja i jaki jest termin zakończenia budowy pierwszego budynku, a także czas realizacji drugiego obiektu.

ILE DAJEMY DZIECKU DO KOPERTY NA KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ?

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Chętnie oglądasz teleturnieje? Sprawdź się! [QUIZ]
Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


Dzień Matki 2018 - prezenty na Dzień Matki? TOP 10
Drogie paliwo w Polsce? Zobacz ile za paliwo zapłacisz na świecie!

Czy umiesz ochronić się przed kleszczem?
Sprawdź się, czy dobrze znasz polskie seriale! (QUIZ)ZOBACZ TAKŻE:
Info z Polski: nieustające strajki opiekunów niepełnosprawnych dzieci, kierowca spłonął w samochodzie, larwy w jajkach w hipermarkecie, szczypiorniści kadry w nietypowej roli

Źródło:vivi24

Wideo

Materiał oryginalny: W miejscu po dawnej mleczarni w Kielcach staną kolejne dwa apartamentowce. Trwa rozbiórka starego obiektu pod tę inwestycję - Echo Dnia Świętokrzyskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

B
Były pracownik
W dniu 24.05.2018 o 11:20, Gość napisał:

Mleczarnia z takimi tradycjami i świetnymi wyrobami.W Kielcach jest wyburzana a w Końskich czy Pierzchnicy kwitną.Proste jak drut.Musiała upaść żeby zwolnić tereny.Na tych blokach niektórzy zarobią miliony.I oto chodzi.

Przeciez te bloki stawia prywatny właściciel ,,Przedsiebiorstwa Wielobranzowego Radostowa" Widocznie lepszy interes niż na serach.

W
Wincenty z Kielc
W dniu 24.05.2018 o 09:48, Gość napisał:

Dla rozwoju miasta (podatki) lepiej by było, aby stała w tym miejscu (dzielnica przemysłowa) działająca fabryka, aniżeli bloki zwane apartamentowcami...

Jestem tego samego zdania.

j
jasiu
W dniu 24.05.2018 o 17:39, Gość napisał:

Raczej nie powinni promować człowieka ,który zniszczył to miasto.Nie bredź.Lipiec nie jest z Kielc.I to jest problem .On nigdy nie poprze kogoś z PiS-u na prezydenta Kielc bo ten natychmiast stałby się zagrożeniem dla jego pozycji w partii,proste.Twoja analiza jest nic nie warta.

Gościu! Twoja analiza jest warta ciebie!

Reszta jest milczeniem, poza tym , że proste jest wszystko tylko dla prostaka, choćby zaliczył wiele fakultetów, ale o to cię nie posądzam, a to czy Lipiec kogoś poprze, czy nie ma takie samo znaczenie jak twoja opinia w tej materii.

G
Gość
W dniu 24.05.2018 o 16:29, kibic piłkarski napisał:

A kogo ma popierać? Lipca?"Nie wylęże wilk zająca, tylko takiego, jak i on sam!"Na otarcie łez mamy wspaniałą i pluralistyczną Radę Miasta, która reprezentuje interesy szerokich rzesz mieszkańców Kielc; tych starych i tych młodych, którzy jeszcze pozostali.A może z tymi młodymi nie jest tak źle, skoro buduje się w Kielcach tyle apartamentowców, w tym w lesie, na terenie obozu jenieckiego czy na terenach poprzemysłowych.Apartamentowce buduje się raczej z myślą o młodzieży bo sześćdziesięciolatkowie z pomocą polskiej, słynnej z pawulonu, służby zdrowia projektują sobie wygodne katakumby i na doczesne dobra nie mają już czasu.

Raczej nie powinni promować człowieka ,który zniszczył to miasto.Nie bredź.Lipiec nie jest z Kielc.I to jest problem .On nigdy nie poprze kogoś z PiS-u na prezydenta Kielc bo ten natychmiast stałby się zagrożeniem dla jego pozycji w partii,proste.Twoja analiza jest nic nie warta.

k
kibic piłkarski
W dniu 24.05.2018 o 11:22, Gość napisał:

W Kielcach obecnie mieszka 50 tys. ludzi powyżej 60 roku życia.Dom starców.I do tego bankrut.Ale PiS popiera Lubawskiego w wyborach.

A kogo ma popierać? Lipca?

"Nie wylęże wilk zająca, tylko takiego, jak i on sam!"

Na otarcie łez mamy wspaniałą i pluralistyczną Radę Miasta, która reprezentuje interesy szerokich rzesz mieszkańców Kielc; tych starych i tych młodych, którzy jeszcze pozostali.

A może z tymi młodymi nie jest tak źle, skoro buduje się w Kielcach tyle apartamentowców, w tym w lesie, na terenie obozu jenieckiego czy na terenach poprzemysłowych.

Apartamentowce buduje się raczej z myślą o młodzieży bo sześćdziesięciolatkowie z pomocą polskiej, słynnej z pawulonu, służby zdrowia projektują sobie wygodne katakumby i na doczesne dobra nie mają już czasu.

j
jola
W dniu 24.05.2018 o 15:01, Franek Golas napisał:

postuluje aby wyburzyć w Kielcach wszystkie zakłady pracy i na ich miejsce postawić apartamentowce 

A  są jeszcze w Kielcach jakieś zakłady pracy?

Za to wiem na pewno, że istnieje z jednej strony prężnie działająca w obronie klasy robotniczej "SOLIDARNOŚĆ", KTÓRA WYDAŁA ZE SWOICH SZEREGÓW TAK WYBITNĄ PERSONĘ JAK NASZ NOBLISTA- LECH WAŁĘSA I Z DRUGIEJ STRONY PRĘŻNIE DZIAŁAJĄCY KOMITET OBRONY DEMOKRACJI, który wydał ze swoich szeregów tak wybitną personę jak   prof. Mateusz Kijowski.

Czegóż chcieć więcej?

F
Franek Golas

postuluje aby wyburzyć w Kielcach wszystkie zakłady pracy i na ich miejsce postawić apartamentowce 

G
Gość
W dniu 24.05.2018 o 10:21, KIBIC PIŁKARSKI napisał:

LUD wybierając prezydenta , wybiera go z całym jego inwentarzem.Innymi słowy Kielczanie mają inne zdanie i wolą apartamentowce niż fabryki, bo po co komu brudne fabryki jak wszystko od czosnku po komputery można sprowadzić z Chin Ludowych a co ważniejsze każdy Kielczanin rodowodem z Bęczkowa, czy z z Napękowa mieszkając w apartamentowcu czuję się jak angielski lord uszlachcony przez królową Elżbietę!Kielce się systematycznie wyludniają, stare centrum zamiera, kultura umiera za wyjątkiem kultury na meczach piłkarskich, a apartamenty w apartamentowcach rozchodzą się jak, jak to powiedział przed laty pewien polityk dobrej zmiany, "jak świeże bułeczki"Czy ktoś potrafii wyjaśnić ten kielecko-buraczany fenomen poza jego twórcą Wojciechem Lubawskim i jego sp.z nieograniczoną nieodpowiedzialnością?P.S.Na osłodę:W niedługim czasie mają wystartować pierwsze samoloty z Obic!

W Kielcach obecnie mieszka 50 tys. ludzi powyżej 60 roku życia.Dom starców.I do tego bankrut.Ale PiS popiera Lubawskiego w wyborach.

G
Gość
W dniu 23.05.2018 o 23:15, Tutejszy napisał:

A ED dopiero teraz to zauważyło ???Ten problem jest już od wielu lat. Zaorano w latach 90-tych prawie cały przemysł w Kielcach, a EDdopiero teraz przypomniało sobie o tym ???Hipokryzja w najczystszej postaci....

Mleczarnia z takimi tradycjami i świetnymi wyrobami.W Kielcach jest wyburzana a w Końskich czy Pierzchnicy kwitną.Proste jak drut.Musiała upaść żeby zwolnić tereny.Na tych blokach niektórzy zarobią miliony.I oto chodzi.

K
KIBIC PIŁKARSKI
W dniu 24.05.2018 o 09:48, Gość napisał:

Dla rozwoju miasta (podatki) lepiej by było, aby stała w tym miejscu (dzielnica przemysłowa) działająca fabryka, aniżeli bloki zwane apartamentowcami...

LUD wybierając prezydenta , wybiera go z całym jego inwentarzem.

Innymi słowy Kielczanie mają inne zdanie i wolą apartamentowce niż fabryki, bo po co komu brudne fabryki jak wszystko od czosnku po komputery można sprowadzić z Chin Ludowych a co ważniejsze każdy Kielczanin rodowodem z Bęczkowa, czy z z Napękowa mieszkając w apartamentowcu czuję się jak angielski lord uszlachcony przez królową Elżbietę!

Kielce się systematycznie wyludniają, stare centrum zamiera, kultura umiera za wyjątkiem kultury na meczach piłkarskich, a apartamenty w apartamentowcach rozchodzą się jak, jak to powiedział przed laty pewien polityk dobrej zmiany, "jak świeże bułeczki"

Czy ktoś potrafii wyjaśnić ten kielecko-buraczany fenomen poza jego twórcą Wojciechem Lubawskim i jego sp.z nieograniczoną nieodpowiedzialnością?

P.S.

Na osłodę:

W niedługim czasie mają wystartować pierwsze samoloty z Obic!

k
kibic piłkarski

LuD wybierając prezydenta Dla rozwoju miasta (podatki) lepiej by było, aby stała w tym miejscu (dzielnica przemysłowa) działająca fabryka, aniżeli bloki zwane apartamentowcami...

, wybiera go z całym jego inwentarzem.

Innymi słowy Kielczanie mają inne zdanie i wolą apartamentowce niż fabryki, bo po co komu brudne fabryki jak wszystko od czosnku po komputery można sprowadzić z Chin Ludowych a co ważniejsze każdy Kielczanin rodowodem z Bęczkowa, czy z z Napękowa mieszkając w apartamentowcu czuję się jak angielski lord uszlachcony przez królową Elżbietę!

Kielce się systematycznie wyludniają, stare centrum zamiera, kultura umiera za wyjątkiem kultury na meczach piłkarskich, a apartamenty w apartamentowcach rozchodzą się jak, jak to powiedział przed laty pewien polityk dobrej zmiany, "jak świeże bułeczki"

Czy ktoś potrafii wyjaśnić ten kielecko-buraczany fenomen poza jego twórcą Wojciechem Lubawskim i jego sp.z nieograniczoną nieodpowiedzialnością?

P.S.

Na osłodę:

W niedługim czasie mają wystartować pierwsze samoloty z Obic!

G
Gość

Dla rozwoju miasta (podatki) lepiej by było, aby stała w tym miejscu (dzielnica przemysłowa) działająca fabryka, aniżeli bloki zwane apartamentowcami...

P
Przemek

Apartamentowce to są w Londynie albo Nowym Jorku....

T
Tutejszy

A ED dopiero teraz to zauważyło ???

Ten problem jest już od wielu lat. 

Zaorano w latach 90-tych prawie cały przemysł w Kielcach, a ED

dopiero teraz przypomniało sobie o tym ???

Hipokryzja w najczystszej postaci....

 

L
Lex

Apartamentowce ? To jakiś żart. Zwykłe bloki postawione jeden na drugim w podłej pofabrycznej dzielnicy z okropnym widokiem, kiepskim wiecznie zakorkowanym dojazdem a do tego strasznie głośne bo przy 2 bardzo ruchliwych trasach pełnych aut ciężarowych i karetek na sygnale. Do apartamentów to im baaardzo daleko.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3