MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W radach nadzorczych też zarabiają setki tysięcy złotych!

Jarosław PANEK, [email protected]
Rekord wynagrodzenia za pracę w radzie nadzorczej świętokrzyskiej spółki giełowej to niewiele ponad 200 tysięcy złotych rocznie brutto.
Rekord wynagrodzenia za pracę w radzie nadzorczej świętokrzyskiej spółki giełowej to niewiele ponad 200 tysięcy złotych rocznie brutto.
Wczoraj prezesi, wiceprezesi i członkowie zarządów. Dziś bierzemy pod lupę wynagrodzenia członków rad nadzorczych świętokrzyskich spółek giełdowych. Najlepiej nagradzani, dostali przeszło 200 tysięcy złotych brutto rocznie. Wielu z nich pojawia się na naszej liście 100 najbogatszych mieszkańców województwa.

Po ogłoszeniu przez świętokrzyskie spółki giełdowe raportów finansowych za ubiegły rok, znamy nie tylko zarobki prezesów, wicepezesów, członków zarządów i prokurentów. Znamy także wynagrodzenia członków rad nadzorczych. Nie są one tak wysokie, jak w przypadku zarządów, ale także mogą zrobić wrażenie.

Najczęściej jest tak, że to zarząd dostaje najwyższe pensje w spółce, ale też pracuje więcej i ma większą odpowiedzialność niż członkowie rad nadzorczych, którzy najczęściej spotykają się tylko kilka razy w roku. Ale to wystarczy, aby pobierać za tę pracę kwoty przekraczające niekiedy 200 tysięcy złotych brutto.

Warto jednak pamiętać, że to właśnie członkowie rad nadzorczych w przypadku fim prywatnych są często także ich właścicielami. Tak się dzieje choćby w przypadku pierwszej czwórki najlepiej wynagradzanych członków rad nadzorczych, prezentowanych w naszej tabeli. Panowie: Artur Mączyński, Andrzej Pargieła, Stanisław Pargieła i Lech Pasturczak to pośrednio poprzez firmę Stalmax najwięksi akcjonariusze giełdowej spółki ZUK Stąporków. Wiceprzewodnicząca ZPUE Włoszczowa Małgorzata Wypychewicz to także drugi największy po mężu Bogusławie akcjonariusz tego przedsiębiorstwa.

Trudno się więc dziwić, że osoby te pobierają tak duże wynagrodzenia w radach nadzorczych firm, na których sukces sami osobiście zapracowali.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia