W Radomiu powstaje wielki kompleks obiektów przemysłowych. Będą nowe hale i biurowce

jp
Tak będzie wyglądał nowy kompleks przemysłowy TG Park przy ulicy Żółkiewskiego w Radomiu. TG Park
Przy ulicy Żółkiewskiego w Radomiu powstaje cały kompleks obiektów przemysłowych budowanych przez spółkę TG Park. Pierwszą halę już zbudowano i zagospodarowano, a cały projekt zakłada budowę zespołu magazynowego i magazynowo-produkcyjnego składającego się z czterech hal o łącznej powierzchni około 50 000 metrów kwadratowych. W planach dodatkowo są jeszcze dwa biurowce.

Nowa inwestycja jest potwierdzeniem zapotrzebowania na nowe obiekty przemysłowe w Radomiu potencjalnych inwestorów i nowej modzie na budowę uniwersalnych hal, które mogą być przystosowane do bardzo różnej działalności produkcyjnej, albo magazynowej. Chodzi o to, że wiele firm nie chce budować własnych obiektów i angażować się w kosztowne inwestycji, wystarcza im możliwość wieloletniej dzierżawy gotowych już obiektów, albo nawet części obiektów.

TG Park zbudował już przy ulicy Żółkiewskiego pierwszą halę o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych, która w 100 procentach została zagospodarowana przez nowych najemców. Użytkownikami są firmy z branży tytoniowej i lekkiej produkcji. W najbliższym czasie przy ulicy Żółkiewskiego ma urosnąć cały kompleks obiektów. Zbudowane będą one na działkach, które sąsiadują z terenami radomskiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i należą do tak zwanej Radomskiej Strefy Gospodarczej.

- Dużą zaletą TG PARKu jest jego lokalizacja w północnej części Radomia, w przemysłowym otoczeniu wielu dużych firm. Teren ma także bardzo dobry dostęp do dróg krajowych, czyli dróg krajowych numer 9, 7 i 12. Hale realizowane są w systemie BTS - Build to suit - co oznacza, że klient otrzymuje obiekt „skrojony na miarę” – dopasowany do jego potrzeb i wymagań, pozwala mu to optymalnie wykorzystać powierzchnię. Aktualnie prowadzone inwestycje w mieście oraz wciąż dostępny potencjał ludzki sprawiają, że inwestorzy zewnętrzni są zainteresowani współpracą – mówi Michał Molga z TG Park.

Obiekty budowane są w taki sposób, że można wykorzystać je, albo zaadoptować do bardzo różnej działalności, a parametry konstrukcji budowlanej pozwalają wykorzystać budynki zarówno jako magazyny, albo na przykład pomieszczenia do ciężkiej produkcji jaką prowadzą firmy z branży metalowej. Standard klasy „A” w jakiej budowane są obiekty charakteryzuje na przykład nośność posadzki 5 ton na metr kwadratowy, 10 – metrowa wysokość, optymalna siatka słupów, doki oraz tak zwane bramy zerowe, place manewrowe dla wielkich ciężarówek i samochodów osobowych, specjalne systemy przeciwpożarowe.

Hale na Wośnikach

Firma TG Park zbudowała już w Radomiu jeden cały kompleks obiektów przy ulicy Samorządowej na Wośnikach na terenie radomskiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Okazało się, że nie było żadnych problemów ze znalezieniem najemców. Do jednej z hal przeniosła się na przykład japońska firma Toho produkująca koszyczki do łożysk dla przemysłu motoryzacyjnego, która wcześniej zajmowała budynek na Gołębiowie należący wcześniej do Zakładu Maszyn do Szycia „Łucznik”. Zagospodarowany w całości kompleks przy ulicy Samorządowej na Wośnikach to cztery hale o łacznej powierzchni aż 40 tysięcy metrów kwadratowych.W halach działają inne firmy reprezentujące bardzo różne branże przemysłowe.

Agencja rządowa też buduje

W Radomiu po raz pierwszy do nowej formuły organizacji funkcjonowania firm przemysłowych włączyła się rządowa Agencja Rozwoju Przemysłu. Kierownictwo agencji zauważyło, że chcąc ściągnąć poważnych inwestorów trzeba mieć w ofercie nie tylko działki, albo możliwość ich zakupienia, ale też gotowe obiekty przemysłowe, które można szybko zaadoptować do potrzeb konkretnych firm. Na Wośnikach budowana jest właśnie hala przemysłowa, która już na początku przyszłego roku trafi do oferty agencji jako miejsce do prowadzenia działalności produkcyjnej. Są już pierwsi chętni zainteresowani nowym obiektem. Do tej pory agencja jako podmiot zarządzający podstrefą wydawała zezwolenia na działalność w podstrefie, rozliczała firmy z przyjętych zobowiązań, bądź ewentualnie udostępniała chętnym działki, albo istniejące już obiekty - w przypadku Radomia były to między innymi budynki Zakładu Maszyn do Szycia ‚Łucznik”.

Przemysłowy Radom

Rejon inwestycyjny podstrefy Radom cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, niemal trzy czwarte ze 128 hektarów jest już zagospodarowane, do dyspozycji inwestorów jest jeszcze 34 hektary. Na terenie podstrefy Radom wchodzącej w skład Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa obecnie ponad 40 przedsiębiorców, którzy zapewniają miejsca pracy dla około 4,5 tysięcy osób. Do tej pory zainwestowali oni niemal 800 milionów złotych. Do największych przedsiębiorstw działających w ramach podstrefy należą: Zbyszko Company, Toho Poland, Techmatik, Trend Glass oraz Fabryka Broni „Łucznik”. Niedługo tereny podstrefy w Radomiu, które obejmują działki i całe obszary na Wośnikach, Gołębiowie, Potkanowie i w Wólce Klwateckiej mogą zapełnić się całkowicie i trudno będzie zaproponować kolejnym potencjalnym inwestorom możliwość ulokowania się w Radomiu. Z myślą o nowych inwestorach miasto przygotowuje nowe tereny inwestycyjne – w Wólce Klwateckiej, w miejscu, gdzie dawniej były ogródki działkowe.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Materiał oryginalny: W Radomiu powstaje wielki kompleks obiektów przemysłowych. Będą nowe hale i biurowce - Echo Dnia Radomskie

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

g
giorgio

przemysłowy łucznik tyle tylko że znak towarowy sprzedano chinolom. ale takich polityków mamy wszystko trzeba sprzedać. dla niektórych stolicą Polski jest berlin albo moskwa

N
NN
21 listopada, 8:01, POtologia.:

,,Tarnobrzeska strefa ekonomiczna,, a tereny w Radomiu.Przecież to jakiś cyrk.

22 listopada, 18:01, Przeprosić i [wulgaryzm]ć:

Tak jak nazwa partii Prawo i Sprawiedliwość. Dojna zmiana to Pijoki i Swołocz

Proszę nie kombinować i nie mieszać do tego bieżącej polityki! Radomska Podstrefa Tarnobrzeskiej Strefy Ekonomicznej została powołana w 2001 roku, zarówno PO jak i PIS jeszcze robiły wtedy w pieluchy!

N
NN

>>>Obiekty budowane są w taki sposób, że można wykorzystać je, albo zaadoptować do bardzo różnej działalności>>>

Ja tylko tak na marginesie do autora/ki tekstu, adopcja i adaptacja,to są dwie różne czynności ;-)

P
Przeprosić i Spierdalać
21 listopada, 8:01, POtologia.:

,,Tarnobrzeska strefa ekonomiczna,, a tereny w Radomiu.Przecież to jakiś cyrk.

Tak jak nazwa partii Prawo i Sprawiedliwość. Dojna zmiana to Pijoki i Swołocz

P
POtologia.

,,Tarnobrzeska strefa ekonomiczna,, a tereny w Radomiu.Przecież to jakiś cyrk.

Dodaj ogłoszenie