Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Radomiu powstanie przetwórnia i ubojnia drobiu. Potrzebuje od zaraz 315 pracowników

jp
- Oferujemy pracę w jednym z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie - mówi Ryszard Fałek, pełnomocnik do spraw zatrudnienia w KPS.
- Oferujemy pracę w jednym z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie - mówi Ryszard Fałek, pełnomocnik do spraw zatrudnienia w KPS. Joanna Gołąbek
Za trzy miesiące ruszy największy i jeden z najnowocześniejszych w Radomiu zakładów branży spożywczej - przetwórnia drobiu firmy KPS - Krzyżanowski Partners - dawnej QFG Food. Budowa przetwórni i ubojni drobiu to największa w mieście inwestycja w branży spożywczej od wielu lat.

Pierwszy etap budowy ubojni oraz przetwórni drobiu ma kosztować aż 130 milionów złotych. Zdolność produkcyjna to przerób 350 tysięcy kurczaków dziennie. Realizacja inwestycji wymagała budowy gigantycznych zbiorników z wodą. Wodociągi Miejskie nie były bowiem w stanie dostarczać na raz takiej ilości wody, która potrzebna jest w procesie produkcyjnym.

Docelowo w przedsiębiorstwie ma być zatrudnionych około 600 osób, na razie potrzeba 315 pracowników. - W tej inwestycji ważne są względy ochrony środowiska oraz warunki pracy ludzi. W Anglii podobny zakład istnieje w środku miasta, ale nasz jest jeszcze nowocześniejszy - mówi Ryszard Fałek, pełnomocnik do spraw zatrudnienia w KPS.

Potrzebne kadry

Obecnie właściciele firmy poszukują 315 osób chętnych podjąć pracę praktycznie od zaraz. Zakład ma ruszyć na przełomie sierpnia i września, ale większość nowych pracowników wymaga specjalnego przeszkolenia do pracy w przedsiębiorstwie. Poszukiwanych jest 250 pracowników produkcyjnych. Chodzi o pracowników rozbioru drobiu, operatorów linii produkcyjnej, operatorów wózków, magazynierów, brygadzistów, kierownicy.

Potrzebni są też pracownicy techniczni - elektromechanicy, mechatronicy, specjaliści od automatyki, kierowcy, pracownicy administracji. Są również miejsca dla fachowców takich specjalności jak mikrobiologia, chemia czy weterynaria.

W celu uzyskania informacji bądź złożenia dokumentów chętni mogą zasięgnąć informacji pod numerem tel. 535 744 106. Firma wraz z powiatowym urzędem pracy będzie też organizować giełdy pracy dedykowane temu pracodawcy, informacje będzie można znaleźć na stronie radomskiego pośredniaka.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: W Radomiu powstanie przetwórnia i ubojnia drobiu. Potrzebuje od zaraz 315 pracowników - Echo Dnia Radomskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia