W sklepach znowu drożej. Co ma wyższe ceny?

marzena
archiwum
Z miesiąca na miesiąc rosną ceny towarów i usług. W marcu w stosunku do poprzedniego miesiąca w sklepach żywność była droższa o 0,2 procent.

Najbardziej podrożały warzywa (o 2,5 procent). Więcej niż przed miesiącem płaciliśmy też za mięso (przeciętnie o 0,5 procent, w tym za drób o 3,6 procent, za to mniej za mięso wołowe – o 0,4 procent, a wędliny i mięso wieprzowe – po 0,2 procent.

Niższe niż w lutym były natomiast ceny owoców (o1,7 procent), cukru (o 0,8 procent) margaryny i masła (po 0,6 procent). Mniej niż w lutym konsumenci płacili także za mleko, sery i jaja - przeciętnie o 0,4 procent, w tym jaja potaniały o 1,9 procent, sery – o 0,3 procent, a mleko – o 0,2 procent i pieczywo (o 0,3 procent). Podrożały soki (o 0,6 procent), herbata (o 0,5 procent), wody mineralne lub źródlane (o 0,1 procent). Staniała kawa o 0,5 procent. Za papierosy i należało zapłacić o 2,2 procent więcej, potaniał natomiast alkohol - o 0,1 procent.

W czerwcu zapłaciliśmy w sklepach mniej niż w maju

Wideo

Komentarze 9

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

l
lilenka
Moja zielona kawa- www.superzielonakawa.pl/ na szczęście nie zdrożała. Nie jest to zwykła kawa- jest to preparat odchudzający. Nie muszę stosować diet, nie muszę ćwiczyć- wystarczy braż regularnie ten sepcyfik.
k
klamcy
i gdzie ci solidarnościowcy (ze świdnika też, im jak kotlet zdrożał to strajkowali) dlaczego nie skaczą przez płoty, ale jaja, ale nas wydymali, klamcy
m
mosquito
proporcjonalnie do wzrostu wynagrodzeń przecież ....
k
kupujący w Tesco
Uwaga na Tesco w Lublinie .Pisze-kupujesz 2 płacisz za 1 .Ale nic z tego płacisz za 2.!
b
bolesław
Zapraszam na zakupy do Niemiec po przeliczeniu Euro na złotówki wychodzi:
Mąka  1 kg - za 2 złote, Cukier  1 kg za 4 złote, masło 250 gram - za 4 zł. pepsicola 1.5 litra - 3,80,
frytki 1 kg do piekarnika 4,50zł, paliwo diesel od 5,20 do 5,60 za litr benzyna od 5,60 do 6,20 za litr
A ZAROBKI NETTO NA GODZINĘ PRANY 32 ZŁOTE MINIMUM
i wcale nic więcej nie robią od nas a można powiedzieć ,że jeszcze mniej.
Zapomniałbym Nowe Samochody na kredyt mogą sobie kupić o 3 % taniej niż u nas
t
tedy
trzeb zapłacić sawickiej  za nieudaną miłość, drzewieckiej za kleptomanię, garlickemu za to że nie umiał leczyć bez wziątki  to jest Pochwowy kraj gdzie złodziej złodzeja popiera i na złodzieju jedzie,ale polacy sami są sobie winni wybierając tą swołocz
g
go
Pensje stoja pracy nie ma wziąść i się pochlastać z tym rządem
 
 
z
zenon
a pencje nie stoją w miejscu tylko....spadają....nienawidzę tego kraju
D
D.T
A pęsje jak staneły tak stoją, k...! skandal
 
Dodaj ogłoszenie