W Świętokrzyskiem mamy 119 nowych inżynierów z uprawnieniami dla budownictwa. Wśród nich prymusi i syn… wojewody

Marzena Smoręda
Udostępnij:
Stu dziewiętnastu świętokrzyskim inżynierom wręczono w poniedziałek, 14 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach uprawnienia budowlane. Wśród osób, które pomyślnie zdały trudny państwowy egzamin był Maciej Wojtyszek, syn Agaty Wojtyszek, wojewody świętokrzyskiego.

Młodzi inżynierowie w XXXII sesji egzaminacyjnej prowadzonej przez Świętokrzyską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa uzyskali prawo do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie. Złożyli także uroczyste ślubowanie na wierność ideałom zawodowym.

W tej sesji egzaminacyjnej prymusami było pięciu inżynierów: Tomasz Roguz, Grzegorz Stępień, Łukasz Pabian, Michał Jamroży oraz Paweł Pedrycz.

- Uprawnienia budowlane pozwalają inżynierom nie tylko na samodzielne pełnienie funkcji technicznej w budownictwie, ale i dają przynależność do samorządu zawodowego, którym w naszym regionie jest Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Daje ona inżynierom różne formy wsparcia na starcie ich kariery. Ciągłe doskonalenie umiejętności zawodowych, wiedzy, informacji o nowych technologiach, materiałach oraz wiedzę w zakresie nowych i nowelizowanych przepisów prawnych, a także co bardzo ważne integrację zawodową. Gratuluję wszystkim, którzy pomyślnie przeszli przez poszczególne etapy tego trudnego egzaminu i życzę pomyślności w wykonywaniu zawodu, realizacji zawodowych aspiracji i celów. Gratuluję także ich rodzinom, które są tu dzisiaj razem z nimi – mówił Wojciech Płaza, przewodniczący Okręgowej Rady w Świętokrzyskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa.

- Inżynier to ważny, ale i trudny, i odpowiedzialny zawód. Musi obiekt zaprojektować, zrealizować , oddać do eksploatacji i wziąć za nią odpowiedzialność. To nie tylko odpowiedzialność za inwestycję,ale przede wszystkim za bezpieczeństwo, zdrowie i życie ludzi, korzystających z obiektów. Dlatego wszystkim inżynierom, którzy otrzymują dzisiaj uprawnienia budowlane gratuluję poniesionego trudu i ogromnej wiedzy oraz życzę, by stale podnosili kwalifikacje i na bieżąco byli z branżą – mówił Andrzej Pieniążek, przewodniczący komisji egzaminacyjnej.

Dyplomy wręczono 119 osobom, wśród nich było wielu absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej, co podkreślił obecny na uroczystości rektor Politechniki Świętokrzyskiej, profesor Wiesław Trąmpczyński.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wystąpiła na uroczystości w podwójnej roli. Reprezentował swój urząd oraz wystąpiła w roli mamy, bowiem jej syn Maciej także odbierał w poniedziałek uprawnienia budowlane. - Oczywiście byłam stremowana, na pewno bardziej niż mój syn, ale i pełna dumy i podziwu dla jego trudu oraz ogromnej pracy, która włożył w zdobywanie wiedzy potrzebnej do pomyślnego zdania egzaminów – powiedziała po uroczystości.

Maciej Wojtyszek zdobył uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Ostatni czas jest dla 26-letniego inżyniera bardzo szczęśliwy. Jest już bowiem także mężem i od trzech miesięcy dumnym tatą małej Natalii.

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: W Świętokrzyskiem mamy 119 nowych inżynierów z uprawnieniami dla budownictwa. Wśród nich prymusi i syn… wojewody - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Realista
Czyli conajmniej 100 zagranicznych pracodawców ucieszy się z tego faktu... A w Polsce nadal będą braki fachowców... ^_^
T
Tommy
Daj Boże aby najpierw do sipy poszli a nie na stolki
I
Inżynier
Szkoda ze służby nie przyjrzą się działalności izb inżynierów. Kasa wręcz wydzeraba inżynierom z ich zarobków pod pretekstem składek na ubezpieczenie. Ubezpieczenie sporo tańsze niż cała składka. Na co idą składki: na tzw Zarząd do którego z pewnoscia nie omieszkają pretendować właśnie iei prymusi, idą na wsparcie poprzez nagrody dla piszacych prace dyplomowe - pociotków, na podwyżki dla pracowników izb, na tzw nagrody dla pracowników izb - konkretnie za to że np. Pani sekretarka nie spóźniła się dzis do pracy. Zawsze piszą że nie było podwyżek,ale zapominają dodać ,że przybyło kolejnych przymusowych członków i co za tym idzie - przymusowych składek.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie