Uprawnienia otrzymali inżynierowie, którzy w trakcie sesji jesiennej zaliczyli specjalny dwuetapowy egzamin, w którym rekordowa zdawalność wyniosła 92 procent.
Przeczytaj też: Nowe marki własne Kolportera. Co znalazło się w ofercie?
Inżynierowie – głównie młodzi, świeżo upieczeni absolwenci Politechniki Świętokrzyskiej, uzyskali uprawnienia w siedmiu specjalnościach: konstrukcyjno - budowlanej, instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, drogowej, mostowej, kolejowej i komunikacyjnej. Od teraz mają oni możliwość podjęcia pracy w zawodzie projektanta, inspektora nadzoru, a także kierownika budowy. Stają się również pełnoprawnymi członkami samorządu zawodowego - Świętokrzyskiej Izby Inżynierów Budownictwa, która może ich wspierać w karierze zawodowej.
- Dziś uzyskaliście potwierdzenie, że możecie wykonywać zawód zaufania publicznego. Jest to dla was zaszczyt, ale wią-że się to także z wielką odpowiedzialnością. Musicie pamiętać o tym, że to wy będziecie pilnować bezpieczeństwa na budowach, a także stać na straży przestrzegania prawa budowlanego. Nie można o tym zapomnieć, nawet przy dużym natłoku obowiązków. Ponadto w dobie ciągłego postępu branży budow-lanej, będziecie zobligowani do tego, żeby stale się dokształcać w celu podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Pomogą wam w tym szkolenia organizowane przez Świętokrzyską Izbę Inżynierów Budownictwa. Życzę wam wszystkich sukcesów w rozwijaniu swojej kariery zawodowej – powiedział Andrzej Pawelec, przewodniczący okręgowej komisji kwalifikacyjnej Świętokrzyskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
Przeczytaj też: Wybieramy najbardziej przedsiębiorcze panie w regionie. Zgłoś swoją kandydatkę do plebiscytu.
Do życzeń przyłączyli się także posłowie ziemi świętokrzyskiej Krzysztof Lipiec, Jan Cedzyński, a także starosta kielecki Zdzisław Wrzałka, którzy byli obecni na uroczystości.
Radości ze zdobycia uprawnień nie kryli uhonorowani. – Jestem bardzo szczęśliwy. Przede mną otworzyła się furtka do kariery zawodowej, lepszej pracy i większych zarobków. Należy również dodać, że droga do upragnionego celu nie była łatwa. Musiałem skończyć studia, odbyć dwuletnią praktykę zawodo-wą, a także zaliczyć egzamin składający się z części pisemnej i ustnej – powiedział Adam Zmarzlik, który uzyskał uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno – budowlanej.

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?