MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Targach Kielce stawiano na... targi

Marzena Smoręda
O sejmowym zespole do spraw targów i promocji gospodarczej, wyłączeniu imprez targowych z zakazu handlu w niedzielę oraz o dofinansowaniu dla firm udziału w wystawach dyskutowano w środę, 17 maja, w Targach Kielce.

Celem Walnego Zgromadzenie członków Stowarzyszenia Organizatorów Targów, które powstało pod koniec ubiegłego roku, by chronić interesy ośrodków targowych w Polsce, było stworzenie organizatorom targów warunków ścisłej współpracy i wspólnego kreowania swego biznesu. Na czele nowej organizacji stanął Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, a jego zastępcami zostali prezesi ośrodków targowych z Poznania i Warszawy (MT Targi Polska).

Dyskusję na spotkaniu wywołał pomysł prezesa Andrzeja Mochonia, który zaproponował utworzenie Parlamentarnego Zespołu do spraw Targów i Promocji Gospodarczej. Mógłby on mieć realny wpływ nie tylko na rozwój targów różnych branż i ośrodków wystawienniczych, ale również miast i regionów, ze względu na dużą rolę wystaw targowych w promocji gospodarczej Polski. Imprezy targowe poprzez prezentację innowacji, umożliwianie kontaktów firmom krajowym z zagranicznymi partnerami odgrywają bowiem istotną rolę w krajowej gospodarce. Utworzenie zespołu parlamentarnego dobrze wpisałoby się w politykę gospodarczą rządu.

Podczas spotkania mówiono też o działaniach, które wyłączyłyby przemysł targowy z ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Omawiano także dofinansowanie uczestnictwa przedsiębiorstw w targach w Polsce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia