MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Targach Kielce trwają targi ekologiczne

/MS/
Rozpoczęły się targi ekologiczne. Potrwaja do 8 marca.
Rozpoczęły się targi ekologiczne. Potrwaja do 8 marca.
W Kielcach trwają targi ekologiczne. Ich tematem są czystość środowiska, segregacja i utylizacja odpadów oraz oszczędność energii. W świetle zmian w prawodawstwie i nowych dyrektyw unijnych odbędzie się kilkanaście konferencji i specjalistycznych seminariów, towarzyszących targom Ekotech, ENEX, ENEX Nowa Energia i Pneumaticon.

 

Mocnym punktem wystawy będą branżowe konferencje – spośród sześciu dużych wydarzeń warto wspomnieć konferencję Recykling Pojazdów Wycofanych z Eksploatacji ( 8 marca w godz. 10-15) podczas której przeprowadzone będzie video-połączenie z Brukselą. Debata dotyczyć będzie bardzo palącego, a często pomijanego problemu samochodów wycofanych z eksploatacji - a więc starych, niesprawnych lub po wypadku – które często zajmują miejsca parkingowe, zalegają w zabudowaniach lub lądują w lesie. W trakcie konferencji zostanie poruszona kwestia walki z szarą strefą, zostaną zaprezentowane nowe ekologiczne technologie demontażu pojazdów, a także przykłady działań edukacyjnych prowadzonych w tej branży. Temat recyklingu pojazdów samochodowych jest działaniem, które wspiera ochronę środowiska, dlatego do udziału zapraszamy przede wszystkim prowadzących stacje demontażu, recyklerów i osoby zaangażowane w ochronę środowiska i walkę z „szarą strefą” Na spotkanie zaprasza Fundacja „Odzyskaj Środowisko".

Przeczytaj też: Ministerstwo Skarbu Państwa odrzuciło trzy firmy ubiegające się o zakup akcji Siarkopolu.

Udział w targach zapowiedzieli producenci maszyn do odpadów, najwięksi europejscy dostawcy rozwiązań z zakresu gospodarki odpadami, systemów zbiórki, segregacji, zmniejszania objętości, transportu, odzysku i utylizacji odpadów, producenci wysokiej klasy urządzeń mechanicznych przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni obiektów komunalnych i sportowych, producenci profesjonalnych systemów niszcząco prasujących, wiodący producenci wozów asenizacyjnych, kontenerów, oraz urządzeń komunalnych. Nie zabraknie firm prezentujących technologie odzysku unieszkodliwiania i przetwarzania odpadów, oferujących kompleksową obsługę w zakresie doradztwa i zaopatrzenia w maszyny i sprzęt do recyklingu czy światowych liderów w produkcji maszyn i urządzeń rozdrabniających i przesiewających. EKOTECH to także okazja by zobaczyć specjalistyczne pojazdy i urządzenia dla gospodarki komunalnej.

Równolegle z targami EKOTECH odbywają się wystawy ENEX -XV Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz X Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia, oraz V Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON, łączące tak ważne gałęzie gospodarki jak energia, segregacja i utylizacja odpadów, energia odnawialna i gospodarka wodno-ściekowa. Wystawcy przyjeżdżający na ENEX do Targów Kielce mają możliwość prezentacji maszyn oraz urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych, najnowszych technologii systemowych, armatury sieciowej, kolektorów słonecznych, pieców opalanych drewnem, promienników ciepła, kotłowni opalanych biomasą oraz pojazdów na biopaliwo. Stoiska targowe corocznie wypełnia najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawianymi źródłami energii, wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii oraz eksploatacją urządzeń energetycznych i modernizacją istniejących sieci.

Przeczytaj też: Co dalej z kształceniem zawodowym?

XV Targi Enex wzbogacone zostaną w tym roku wieloma spotkaniami branżowymi ( na wszystkich zainteresowanych czeka kilkanaście specjalistycznych konferencji ) wśród których warto wspomnieć o trzech dużych wydarzeniach współorganizowanych przez redakcję dwumiesięcznika GLOB Energia - IV Forum Energii Wiatru, V Forum Pomp Ciepła oraz Forum Solar+.

 

Ciekawie punktem programu jest seminarium „Samochód elektryczny w infrastrukturze gminy„ podczas którego zaprezentowane zostaną pojazdy elektryczne Elipsa 1 oraz Elipsa 2 z ZNTK Radom.

Przeczytaj też: W Świętokrzyskiem przybywa etatów, ale wolniej niż średnio w kraju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia