Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Trzuskawicy związkowcy rozmawiali o prywatyzacji

Marzena SMORĘDA [email protected]
W Zakładach Przemysłu Wapienniczego Trzuskawica w podkieleckiej Sitkówce-Nowinach trwały wczoraj dalsze negocjacje między związkami zawodowymi a zarządem firmy w sprawie restrukturyzacji. Satysfakcjonujące obie strony porozumienie w sprawie płac zostało podpisane tydzień temu, a dzisiaj o godzinie 11 wojewoda świętokrzyski zaprosił obie strony na komisję dialogu społecznego.

Andrzej Suwała, przewodniczący Komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w Zakładach Przemysłu Wapienniczego Trzuskawica po kolejnych rozmowach, które zakończyły się we wtorek po południu powiedział: - Wynegocjowaliśmy podwyżki płac których wysokość w pełni nas satysfakcjonuje. Co do re-strukturyzacji, zwolnień można się spodziewać najwcześniej po 1 czerwca 2011 roku, co też jest dobrą wiadomością bo przed nami rok spokoju o pracę. Zaproponowaliśmy pakiet socjalny, w tym wysokość odpraw i wygląda na to, że niedługo dojdziemy w tej sprawie z zarządem do porozumienia. Jutro na komisji dialogu społecznego, które poprowadzi przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności” Waldemar Bartosz przedstawimy nasze propozycje dotyczące zwolnień i warunków płacowych, na jakich ludzie będą odchodzić z zakładu.

 

Michał Jankowski, prezes zarządu Zakładów Przemysłu Wapienniczego Trzuskawica SA po wtorkowych rozmowach nie krył zadowolenia. - Mogę powiedzieć tylko tyle, że prowadzone rozmowy są na dobrej drodze do osiągnięcia satysfakcjonującego obie strony porozumienia. Wtorkowe o kolejny krok przybliżyły nas do tego, bo przebiegały w atmosferze zrozumienia. Jutro rozmawiać będziemy u wojewody.

 

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia