Warto ubezpieczyć zdrowie i życie dzieci

Materiał informacyjny PZU S.A
Jak pokazało badanie NORSTAT, przeprowadzone w listopadzie na zlecenie PZU, ponad połowa rodziców przyznaje, że nie jest w stanie zabezpieczyć finansowo przyszłości swoich dzieci. Dlatego dobrze wcześniej pomyśleć o polisie na wypadek różnych sytuacji, które mogą je spotkać. Od grudnia nowe ubezpieczenia dla dzieci proponuje PZU. Ubezpieczyciel zapewnia finansową pomoc rodzicom w najtrudniejszych sytuacjach - w razie wypadku, gdy dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu, w sytuacji gdy będzie musiało leczyć się w szpitalu, gdy ciężko zachoruje, przejdzie operację lub konieczne będzie specjalistyczne leczenie w klinice za granicą.

„Wszelki wypadek” może zdarzyć się każdemu

Zdrowie i życie dziecka nie mają ceny. Paradoksalnie jednak w wielu przypadkach to właśnie finanse decydują o losie najmłodszych, którzy mieli wypadek czy poważnie zachorowali. Niewiele rodzin w Polsce ma solidne zabezpieczenie finansowe, które pozwala na sfinansowanie kosztownej terapii. W mediach społecznościowych krążą tysiące próśb i apeli zdesperowanych rodziców, zbierających fundusze na ratowanie swoich dzieci, często walcząc z czasem.

Najważniejsze dla rodziców jest zdrowie dzieci, a my pomagamy im się o nie zatroszczyć. Oferujemy szeroką ochronę na wypadek zarówno poważnych zachorowań, jak i najczęściej występujących urazów. Pieniądze z naszego ubezpieczenia mogą im pomóc szybko zorganizować leczenie dziecka i zapewnić dodatkowe środki w domowym budżecie, np. na czas rekonwalescencjimówi Krzysztof Szypuła, członek zarządów PZU i PZU Życie.

Gdy dziecku przytrafi się ciężka choroba lub wypadek

W przypadku ciężkiej choroby dziecka, rodzina która się ubezpieczyła otrzyma od PZU pieniądze z polisy, które pozwalają m.in. opłacić prywatne leczenie, wizyty u specjalistów, badania kontrolne, rehabilitację, a także dojazdy do szpitala czy dodatkowe noclegi dla rodziców. Kwota wsparcia może sięgać nawet 100 tysięcy złotych. To jedna z najbardziej kompleksowych ofert ubezpieczenia na wypadek ciężkich chorób dziecka w Polsce. Co istotne, po wypłacie świadczenia dziecko nadal jest chronione na wypadek innych zachorowań. Ubezpieczyć można już trzymiesięcznego malucha, a w okresie trwania polisy możemy liczyć na wypłatę do 200 procent sumy ubezpieczenia. PZU oferuje również ochronę, gdy dziecku przydarzy się nieszczęśliwy wypadek – taki jak na przykład złamanie nogi, zwichnięcie, poparzenie czy złamanie stałego zęba. Świadczenia wypłacane z indywidualnej polisy na życie i zdrowie dziecka są na ogół znacznie wyższe od tych, które możemy uzyskać w ramach szkolnego ubezpieczenia NNW. Polisa związana z uszczerbkiem na zdrowiu dziecka obejmuje ponad 230 rodzajów uszkodzeń ciała i działa na całym świecie.

Gdy dziecko czeka operacja lub leczenie w szpitalu

Jak pomocna jest dobra polisa z ochroną dla dziecka najlepiej mogą świadczyć przykłady wzięte z życia. Przekonali się o tym Joanna i Marek, rodzice małej Oli, u której niewinne przeziębienie zakończyło się dwutygodniowym pobytem w szpitalu. Czterolatka nabawiła się kataru, który przerodził się w ostre zapalenie płuc. Ola trafiła do szpitala, gdzie musiała dożylnie przyjmować antybiotyki i być pod bieżącą kontrolą lekarza. Tak małe dziecko wymagało również stałej opieki któregoś z rodziców. Olą zajęła się mama, która w związku z chorobą i hospitalizacją córki a następnie domową rekonwalescencją, musiała na miesiąc zawiesić prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą. Pobyt w szpitalu kosztował wiele nerwów i nadszarpnął domowy budżet. Rodzice na czas leczenia Oli w szpitalu musieli zatrudnić opiekunkę do brata Oli, co w sytuacji, w której jedno z rodziców przez miesiąc nie uzyskiwało dochodów, było ogromnym obciążeniem. Na szczęście byli ubezpieczeni w PZU na wypadek leczenia szpitalnego dziecka. Ubezpieczyciel wypłacił świadczenie, które pozwoliło przetrwać ten trudny miesiąc.

Gdy niezbędne jest leczenie poza granicami kraju

O wyjątkowym szczęściu mogą mówić rodzice ośmioletniego Antka, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Chłopcu groziła całkowita utrata wzroku. Uskarżający się na nawracające bóle głowy oraz kłopoty ze wzrokiem chłopiec był kilkakrotnie niewłaściwie diagnozowany, zanim jego rodzicom udało uzyskać dodatkową opinię lekarza ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki szybkiej reakcji lekarza, który zlecił szereg dodatkowych badań, udało się ustalić faktyczny stan zdrowia dziecka.

PZU zarekomendowało rodzicom Antka trzy uznane europejskie kliniki - Hôpital Necker Enfants Malades w Paryżu, szpital uniwersytecki Universitätsklinikum w Bonn oraz MD Anderson w Madrycie. Błyskawiczne podjęcie kroków umożliwiło małemu pacjentowi wyjazd na terapię w ciągu kilku tygodni od postawienia diagnozy. Koszty wyjazdu, zakwaterowania i leczenia Antka w paryskim ośrodku byłyby astronomiczne, gdyby nie ubezpieczenie na wypadek leczenia dziecka za granicą. PZU zorganizowało leczenie i pokryło jego koszty, które wyniosły prawie 380 tysięcy euro, a trzeba dodać, że limit każdej tego typu polisy w PZU opiewa aż na 2 miliony euro! Ubezpieczyciel w ramach polisy zapewnił kompleksową pomoc – od przygotowania drugiej opinii medycznej przez lekarza specjalistę z zagranicy, poprzez wyjazd do szpitala, leczenie – po powrót do domu i kontrolę stanu zdrowia po terapii.

Materiał oryginalny: Warto ubezpieczyć zdrowie i życie dzieci - Polska Times