Sto czterdzieści gołębi pocztowych podarowali w niedzielę, 10 grudnia, hodowcy z Okręgu Kieleckiego Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych na aukcję charytatywną, która odbywała się w Targach Kielce. Zebrano na niej ponad 52 tysiące złotych, które przekazane zostaną Świętokrzyskiemu Centrum Pediatrii w Kielcach oraz Zespołowi Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

Licytowano ostro - piękne ptaki kosztowały nawet 1200 złotych. W sumie zebrano około 80 tysięcy złotych na rzecz Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach, w którym przebywają najmłodsi pacjenci cierpiący na choroby onkologiczne oraz dla Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.
- Dla mnie ta aukcja to fenomen.

Kwota, którą otrzymaliśmy jest naprawdę imponująca. Pieniądze trafią tam, gdzie leżą najciężej chore dzieci, czyli oddział onkologiczny – mówi Włodzimierz Wielgus, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, w skład którego wchodzi Świętokrzyskie Centrum Pediatrii.

W tym roku podczas aukcji charytatywnej, która towarzyszyła 48. Okręgowej Wystawie Gołębi Pocztowych w Targach Kielce, udało się zebrać w sumie 52 350 złotych. 44 350 złotych z tej kwoty trafi do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii, 8 tysięcy złotych otrzyma z kolei Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.
– Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Otrzymane pieniądze przeznaczymy na zakup e-dywanu, z którego będą korzystać nasze przedszkolaki – opowiada Aneta Łoboda, kierownik ds. opieki i wychowania w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

Zobacz galerię

Marcel Rozwadowski, młody hodowca gołębi pocztowych, wylicytował na aukcji trzy ptaki, każdego za 650 złotych.

Aleksander Piekarski

- Ta akcja charytatywna jest już tradycją podczas odbywającej się w Kielcach w grudniu Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych. W tym roku trwa już po raz szósty. Zbiórka pieniędzy dla potrzebujących wsparcia z roku na rok rozwija się dynamicznie. Przybywa darczyńców i licytantów. To piękny gest ze strony naszych członków, którzy ofiarują ptaki na aukcję oraz dar serca wszystkich osób, którzy biorą udział w licytacji, nie szczędząc grosza - mówił Sławomir Pająk, prezes Okręgu Kieleckiego Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, organizator wydarzenia w Targach Kielce.

- Ptaki osiągały na licytacji wysokie ceny, najczęściej około tysiąca, ale i 2500 złotych. Uważam, że przed Bożym Narodzeniem wszyscy stanęli na wysokości zadania - dodał organizator.

- Wylicytowałem trzy piękne gołębie, w sumie wydałem na nie prawie 2 tysiące złotych. Na pewno przydadzą się chorym dzieciom - mówił młody hodowca Marcel Rozwadowski, który na aukcję przybył razem z tatą.


QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect