Wielkie inwestycje w samym centrum uzdrowiska w Busku-Zdroju. Kompleks basenów, plaża i ekskluzywny hotel

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Udostępnij:
Wielkie plany inwestycyjne w samym centrum Uzdrowiska Busko-Zdrój. Ma tu powstać kompleks basenów, plaża i ekskluzywny hotel. Znamy już szczegóły tego projektu.

Wielkie plany inwestycyjne w samym centrum Uzdrowiska Busko-Zdrój. W miejscu, gdzie obecnie znajduje się hala produkcyjna naturalnej wody mineralnej Buskowianka, powstaną między innymi kompleks basenów, plaża oraz ekskluzywny hotel. Ale to tylko część gigantycznego projektu.

O szczegółach mówi Wojciech Legawiec, prezes zarządu należącej do samorządu województwa spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój.

- Dużo czasu poświęciłem na opracowanie strategii rozwoju spółki, dlatego moje półki są wypełnione różnymi koncepcjami z opracowanymi programami funkcjonalno-użytkowymi, jak również z gotowymi projektami, które są ze sobą kompatybilne i stanowią logiczną całość - podkreśla na wstępie Wojciech Legawiec.

- Zacznijmy od centrum Uzdrowiska. W pierwszej kolejności musimy przenieść produkcję wody Buskowianka Zdrój poza obszar strefy A, na teren bazy Wełecz, gdzie obecnie funkcjonują nasze magazyny. Ten proces jest już zaplanowany, czekamy jedynie na decyzję o zatwierdzeniu granic obszaru stref uzdrowiskowych, tak żeby baza Wełecz została wyłączona z uzdrowiskowej strefy C. Dodam jeszcze, że również do Wełcza będziemy chcieli przenieść jedną z naszych dodatkowych działalności i wybudować budynek nowej pralni uzdrowiskowej. Posiadamy w tym zakresie odpowiednią dokumentację techniczną wraz z pozwoleniem na budowę - opowiada Wojciech Legawiec.

- Po relokacji pralni z centrum uzdrowiska oraz rozbiórce pawilonu, w którym obecnie funkcjonuje sklep spożywczy Gomex przy ulicy 1-go Maja, uwolnimy doskonałą przestrzeń, na której zaplanowano budowę nowoczesnych pawilonów handlowo-usługowych. Przeprowadzimy także generalny remont oraz rozbudowę budynku obecnej Przychodni Uzdrowiskowej, którą połączymy z wyremontowanymi pawilonami Oddziałów II i III Zakładu Przyrodoleczniczego. Powstaną nowe gabinety zabiegowe i lekarskie. Do nowej kubatury przeniesione zostaną stanowiska zabiegowe działające obecnie w budynku Sanatorium „Marconi” – utworzenie kompleksu doprowadzi do zwiększenia bazy hotelowej w Sanatorium „Marconi” - mówi Wojciech Legawiec.

- Gdy to się stanie, a przede wszystkim, gdy przeniesiemy produkcję, w samym centrum terenów uzdrowiskowych uzyskamy przestrzeń pod budowę kompleksu basenów zdrowotnych na bazie wód: siarczkowej, solankowej, mineralnej – którą teraz butelkujemy oraz termalnej. Obiekty z halami basenowymi, odnową biologiczną, częścią rekreacyjno-sportową, basen zewnętrzny z plażą i nieduży obiekt hotelowy o wysokim standardzie. Ten projekt ma bardzo mocne uzasadnienie ekonomiczne - podkreśla Wojciech Legawiec.

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Wielkie inwestycje w samym centrum uzdrowiska w Busku-Zdroju. Kompleks basenów, plaża i ekskluzywny hotel - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie