MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wkrótce Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej

opr. MS
W środę, 26 kwietnia, rusza 13. edycja Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej organizowanych przez Kielecki Park Technologiczny. Do wydarzenia przyłączyły się trzy największe uczelnie w Kielcach.

Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej kierowane są do młodych ludzi – studentów i absolwentów - by pobudzić w nich ducha przedsiębiorczości, pomóc w wybraniu ścieżki kariery oraz w rozwoju osobistym. – Sektor nauki i badań uznaje się dziś za koło zamachowe gospodarki wiedzy. Dlatego Kielecki Park Technologiczny prowadzi działania edukacyjne w zakresie kreowania postaw przedsiębiorczych. Jestem przekonany, że udział we wszelkiego rodzaju szkoleniach i doradztwie w tym zakresie zwiększa szanse uczestników na sukces w biznesie – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Aka co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. - Studenci do nas wracają, chcą brać udział w kolejnych edycjach, nawet po zakończeniu studiów. Wierzymy, że nasze szkolenia zwiększają szansę na rynku pracy – mówi Joanna Rudawska, kierownik Działu Projektów Rozwojowych KPT. Dodaje, że przedsiębiorczości warto i można się nauczyć. - Należy zdobywać wiedzę oraz umiejętności i starać się wykorzystywać je w praktyce - w szkole, na studiach czy w pracy. Należy wychodzić ze swojej strefy komfortu, podejmować wyzwania, np. prezentowania przed dużym audytorium. Młodzi ludzie powinni się uczyć pracy w warunkach ryzyka i niepewności. Można ćwiczyć kreatywność, pewność siebie. Łatwiej jest to zrobić gdy jesteśmy wyposażeni w wiedzę nt. technik, metod, narzędzi, które mamy do dyspozycji, a tego właśnie dowiemy się biorąc udział w KDPA – dodaje Joanna Rudawska.

W 13. edycji przedsięwzięcia udział wezmą trzy kieleckie uczelnie - Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Politechnika Świętokrzyska i Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych. 26 kwietnia, równolegle w każdej z nich, odbywać się będą szkolenia z wystąpień publicznych i pitchingu, budowania modeli biznesowych oraz generowania pomysłów na biznes. Zajęcia poprowadzą eksperci z warszawskiego Instytutu Kreowania Przedsiębiorczości – w PŚk Jacek Lipski, na UJK Michał Korba, a w WSEiNM Tomasz Jabłoński.

W czwartek, 27 kwietnia, wszystkie wydarzenia towarzyszące KDPA odbywać się będą w Kieleckim Parku Technologicznym. W tym dniu zaplanowano Kawiarenki Biznesowe z udziałem kieleckich przedsiębiorców. To wydarzenie skierowane do wszystkich studentów, którzy chcieliby poznać obecną sytuację na rynku pracy i "model" idealnego kandydata. Zaproszeni goście podpowiedzą, co wpływa na szanse przyszłych absolwentów na rynku pracy i w rozwój których kompetencji należy inwestować czas i zasoby, aby osiągnąć sukces zawodowy. Kawiarenki Biznesowe to niepowtarzalna okazja do poznania lokalnych przedsiębiorców, nawiązania dialogu i zaprezentowania im swojego potencjału. Firmy, z których przedstawiciele zasiądą przy stolikach eksperckich to: Rovese S.A., DS Smith Sp. z o.o., ŚZPP Lewiatan, Kielecki Park Technologiczny, Podopharm, EkoEnergia, Fundacja "Możesz Więcej",Infosys Poland, Telbridge Sp. z o.o.. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10-14 w sali Dolina Krzemowa (część A).

Tego samego dnia, w godzinach 9–15, odbędą się warsztaty „Personal branding, czyli jak zbudować markę osobistą” prowadzone przez Michała Korbę. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się co to jest marka osobista, dlaczego jest istotna we współczesnym świecie i dlaczego warto włożyć trochę wysiłku w jej budowanie. Trener przedstawi również popularne i dostępne narzędzia, którymi można wspierać swój wizerunek, szczególnie w social mediach. Zaprezentuje także wiele przykładów osób, które popularność przełożyły w sukces zawodowy. Szkolenie odbędzie się w części B sali Dolina Krzemowa.

Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej pojawiły się wiele lat temu, aby wypełnić lukę w edukacji i promować postawę przedsiębiorczą nie tylko wśród studentów, ale również wśród pracowników naukowych. Ich ideą nie jest koniecznie zachęcanie młodych ludzi do zakładania własnych firm, ale przede wszystkim do budowania kompetencji jaką jest przedsiębiorczość. Mowa tu o zaradności, inicjatywności, podejmowaniu ryzyka, proaktywności, zorganizowaniu. Te umiejętności są niezbędne, aby znaleźć pracę, czy też prowadzić firmę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia