MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Włoska firma otwiera działalność w starachowickiej Strefie Ekonomicznej. Siedzibę będzie miała w Końskich

/CuK/
Włoska firma otwiera działalność w starachowickiej Strefie Ekonomicznej. Siedzibę będzie miała w KońskichSpecjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice wydała kolejne zezwolenie.
Włoska firma otwiera działalność w starachowickiej Strefie Ekonomicznej. Siedzibę będzie miała w KońskichSpecjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice wydała kolejne zezwolenie. Kazimierz Cuch
Nowe zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice, otrzymała włoska firma Vidacolor.

Firma będzie miała siedzibę w Końskich przy ulicy Ceramicznej 5, w jednej 14 podstref starachowickiej spółki. Będzie prowadziła działalność polegającą na produkcji ceramicznej (technologia do produkcji płytek, dachówek, okładzin zewnętrznych).

 

Dodatkową działalnością będzie współpraca z firmami z branży ceramicznej, głównie pod kątem opracowywania technologii barwienia mas i przygotowywania barwników oraz szkliw a także magazynowanie i przechowywanie półproduktów dla przemysłu ceramicznego. Jest to drugie zezwolenie
dla tego przedsiębiorcy.

 

Warunki określone w wydanym zezwoleniu: nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej jednego miliona złotych, zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o co najmniej sześciu nowych pracowników i utrzymanie łącznego zatrudnienia na poziomie co najmniej 10 pracowników do 30 września 2014 roku.

 

Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice działa od 1997 roku. Aktualnie ma wydane 72 zezwolenia dla 67 firm. Działają one na 620 hektarach powierzchni w Starachowicach i 14 podstrefach w Polsce Południowo-Wschodniej. Nakłady inwestycyjne poniesione przez firmy działające w strefie przekroczyły 1, 6 miliarda złotych. Firmy zatrudniły ponad 7 tysięcy pracowników.  
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia