Były prezydent Kielc Wojciech Lubawski powołany na stanowisko prezesa spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój. Taką decyzję na poniedziałkowym posiedzeniu podjęła rada nadzorcza tej należącej do samorządu województwa świętokrzyskiego spółki. Stało się dokładnie tak, jak informujemy od kilku dni. W poniedziałek wieczorem Wojciech Lubawski przedstawił nam swoje pierwsze plany. Przede wszystkim - chce się wraz z żoną na stałe przeprowadzić z Kielc do Buska.

- O konkretach będę mówił za parę dni, ale mój plan na Uzdrowisko jest prosty: rozwój, rozwój, rozwój, bo Busko musi być perełką nie tylko na mapie województwa, ale i Polski i przyłożę się z całych sił, by tak się stało - mówi Wojciech Lubawski.

Przyznaje, że odkąd przestał być prezydentem Kielc, otrzymał kilka ofert pracy. - Byłem zaszczycony, że ktoś o mnie pamiętał, ale ta z Buska była najciekawsza, bo to jest wyzwanie, gdzie można dużo rzeczy dobrych zrobić i to mnie interesuje. Zawsze byłem waleczny - dodaje.

Wojciech Lubawski na razie będzie dojeżdżał do pracy z Kielc, ale - jak zdradził "Echu Dnia" - wraz z żoną jak najszybciej chcą przeprowadzić się do Buska-Zdroju.

Jak ustaliło „Echo Dnia”, miesięczne zarobki Wojciecha Lubawskiego wyniosą około 20 tysięcy złotych brutto. To prawie dwa razy więcej niż zarabiał Lubawski jako prezydent Kielc. Dodatkowo nowy prezes będzie mógł liczyć na premię w wysokości maksymalnie 50 procent rocznych dochodów, ale dopiero po przepracowaniu pełnego roku obrachunkowego, czyli najwcześniej w lipcu 2020 roku.

Były prezydent Kielc Wojciech Lubawski powołany na stanowisko prezesa spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój


POLECAMY RÓWNIEŻ:Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boomCo wiesz o prowadzeniu auta zimą? QuizZobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

Źródło: vivi24