Worek medali łodzian w Akademickich Mistrzostwach Polski w karate WKF

Jan Hofman
Jan Hofman
Bardzo dobrze wypadli studenci Politechniki Łódzkiej w Akademickich mistrzostwach Polski w karate. W klasyfikacji generalnej zawodnicy Politechniki Łódzkiej zajęli trzecie miejsce, natomiast w klasyfikacji uczelni technicznych drugie.

Wyniki łodzian:

Bartosz Wojciechowski zdobył podwójny Tytuł Akademickiego Mistrza Polski w klasyfikacji ogólnej i klasyfikacji Uczelni Technicznych w kategorii kumite mężczyzn -60 kg

Krzysztof Szewczyk zdobywa podwójny Tytuł Akademickiego Mistrza Polski w klasyfikacji ogólnej oraz w klasyfikacji uczelni technicznych w kategorii kumite mężczyzn -75 kg

Drużyna mężczyzn PŁ w składzie Jarosław Kozioł, Michał Bankowski, Kacper Wojciechowski i Krzysztof Szewczyk zdobyła złoto i podwójny tytuł w klasyfikacji generalnej i Uczelni Technicznych .

Julia Komorowska zdobyła Tytuł wicemistrzyni Polski w klasyfikacji ogólnej w kategorii kumite kobiet -50 kg, w tej samej kategorii w klasyfikacji uczelni technicznych zdobyła złoto

Jarosław Kozioł zajął 5. miejsce w klasyfikacji ogólnej w kategorii kumite mężczyzn -84k g, oraz 3. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych

Michał Bankowski zajął 3. miejsce w klasyfikacji ogólnej w kategorii kumite mężczyzn +84 kg, w tej samej kategorii w klasyfikacji uczelni technicznych 2. miejsce.

Jakub Dynda zajął 5. miejsce w klasyfikacji ogólnej w kategorii kumite mężczyzn +84 kg, w tej samej kategorii w klasyfikacji uczelni technicznych zdobywa brąz.

Julia Komorowska, Paulina Kurowska, Lidia Pawlicka wywalczyły 3. miejsce w kategorii kata drużynowe kobiet

W tym samym składzie zdobyły 3. miejsce w klasyfikacji ogólnej w kategorii kumite drużynowe kobiet, zaś w tej kategorii w klasyfikacji uczelni technicznych wywalczyły złoty medal.

Kacper Frankowski, Franciszek Naskiewicz, Damian Suligorski zdobyli podwójny brąz w klasyfikacji ogólnej oraz w klasyfikacji uczelni technicznych w kategorii kata drużynowe mężczyzn

Paulina Kurowska zajęła 5. miejsce w klasyfikacji ogólnej w kategorii kumite kobiet -50 kg, zaś w klasyfikacji uczelni technicznych wywalczyła brąz .

Tak prezentuje się kadra reprezentantów PŁ:

• -Michał Bankowski (Wydział Organizacji i Zarządzania Politechnika Łódzka)
  • -Kacper Broś (Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ)
  • - Jakub Dynda (Wydział Organizacji i Zarządzania Politechnika Łódzka)
  • -Kacper Frankowski (Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE PŁ)
  • - Michał Janczewski (Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ)
  • -Julia Komorowska (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ)
  • -Jarosław Kozioł (Wydział Fizyki Technicznej Informatyki Matematyki Stosowanej PŁ)
  • -Paulina Kurowska (Wydział Chemiczny PŁ)
  • -Franciszek Naskiewicz (Wydział Fizyki Technicznej Informatyki Matematyki Stosowanej PŁ)
  • -Lidia Pawlicka (Wydział Chemiczny PŁ)
  • -Damian Suligorski (Wydział Organizacji i Zarządzania Politechnika Łódzka)
  • -Krzysztof Szewczyk (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ)
  • -Bartosz Wojciechowski (Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ)

Trener sekcji: Kinga Harast

Większość zawodników na co dzień trenuje w klubach Champion,Harasuto ,ŁKKS ,Olimp oraz w klubach karate tradycyjnego