Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

WSiP Liderzy Regionu 2008 - najlepsi z najlepszych (wideo)

Robert Felczak
[swf file="video/wseip_lider13.02.09_4080.flv"]

W 1997 roku Tadeusz Dziekan, Andrzej Mroczek, Andrzej Juszczyk, Zdobysław Kuleszyński i Zbigniew Szczepańczyk postanowili założyć w Kielcach uczelnię ekonomiczną z prawdziwego zdarzenia. Dziś ich szkoła to jedna z bardziej prestiżowych placówek naukowych w województwie świętokrzyskim, oferująca kierunki, o jakich studiowaniu w Kielcach studenci marzyli latami, ale dopiero teraz to marzenie się spełnia.

Wiele osób i studentów zna tę szkołę jeszcze pod nazwą Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji, bo w takiej formie funkcjonowała ona do roku 2007, gdy założycielom udało się coś, o czym marzyły pokolenia świętokrzyskich studentów. A chodzi o powołanie Wydziału Prawa. Mało kto przez całe dziesięciolecia wierzył, że w Kielcach będzie można studiować ten właśnie kierunek. Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji pozyskała jednak odpowiednią kadrę naukową, zdobyła stosowne uprawnienia i 3 grudnia 2007 roku zmieniła nazwę na Wyższą Szkołę Ekonomii i Prawa imienia prof. Edwarda Lipińskiego.

Studenci uczelni będącej laureatem naszej nagrody mogą studiować na takich kierunkach, jak: ekonomia, prawo, turystyka i rekreacja, finanse i rachunkowość, politologia, europeistyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, informatyka, fizjoterapia, kosmetologia,pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne i zdrowie publiczne. Na uczelni działają również jednostki pozawydziałowe, świadczące usługi dla studentów i pracowników. Między innymi Studium Języków Obcych, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Biblioteka, Wydawnictwo WSEiP, Akademickie Centrum Studiów Europejskich, Akademicki Ośrodek Badań Regionalnych, Ośrodek Badań Samorządności Terytorialnej, Centrum Edukacji i Monitoringu Polityki Integracyjnej.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia