Wspierasz zrównoważoną konsumpcję i produkcję? ING rzuca nowe wyzwanie. Do wygrania jest aż 1 mln zł na realizację projektu

Materiał informacyjny ING Banku Śląskiego
Jak możemy zapewnić zrównoważoną konsumpcję i produkcję? To pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi. Ruszyła druga edycja Programu Grantowego ING skierowanego do start-upów i młodych naukowców. Do zdobycia granty o łącznej wartości 1 mln złotych na realizację projektu, który wspiera zrównoważone łańcuchy dostaw, przyczynia się do zmniejszania wytwarzanych odpadów i marnowania żywności. Sprawdź, jak wziąć udział w konkursie i do kiedy można się zgłaszać!

Innowacyjne rozwiązania poszukiwane przez ING

Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęło się. ING Bank Śląski w drugiej edycji konkursu, który ma przyczynić się do ratować środowiska naturalnego i naszej planety, przeznacza (podobnie jak w poprzedniej odsłonie) 1 mln zł na realizację projektów w obszarze zrównoważonego rozwoju. Tym razem wyzwanie brzmi: „Jak możemy zapewnić zrównoważoną konsumpcję i produkcję?” Poszukiwane są rozwiązania, które zapewnią:

  • zrównoważone łańcuchy dostaw,
  • obniżą poziom generowania odpadów,
  • pomogą zmniejszyć ilość marnowanej żywności.

Równowaga jest bardzo ważna, by środowisko naturalne nie ucierpiało, a w dalszej perspektywie nie dotykały nas negatywne skutki zmian klimatycznych . Już teraz odczuwamy konsekwencje takich zaniedbań na całym świecie - marnowane są setki ton jedzenia, w morzach i oceanach zalegają odpady. Najwyższy czas zacząć działać, dlatego poszukiwane są innowacyjne rozwiązania.

ING chce popularyzować w Polsce ideę przedsiębiorczości oraz biznesowego, twórczego myślenia, zwłaszcza tego nastawionego na kreowanie i rozwijanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze ESG (Environmental, Social and Corporate Governance). Tym samym bank realizuje postanowienia Deklaracji Ekologicznej ING Banku Śląskiego.

Wspierasz zrównoważoną konsumpcję i produkcję? ING rzuca nowe wyzwanie. Do wygrania jest aż 1 mln zł na realizację projektu

Konkurs dla start-upów i młodych naukowców

Zdecydowanie jest o co rywalizować w konkursie. Łączna pula grantów to wspomniany już 1 mln zł. Nagrodą za pierwsze miejsce jest 400 tys. zł, za drugie 300 tys. zł, a za trzecią pozycję 150 tys. zł. Przewidziana jest też możliwość przyznania nagród dodatkowych o łącznej wartości 150 tys. zł.

Uczestnikami konkursu mogą zostać start-upy i młodzi naukowcy. Doprecyzujmy: start-up jest rozumiany jako innowacyjne przedsiębiorstwo, które w momencie przystąpienia do konkursu prowadzi działalność krócej niż 5 lat.

Młodym naukowcem jest z kolei absolwent uczelni wyższej maksymalnie 5 lat od zakończenia studiów (licencjackich, magisterskich lub doktoranckich). Może to być również student, który w chwili zgłoszenia do konkursu uczęszcza na studia. Możliwe jest zgłoszenie indywidualne lub jako reprezentant zespołu.

Dlaczego warto podjąć się wyzwania i zgłosić się do konkursu?

Nadrzędnym celem konkursu jest znalezienie najbardziej innowacyjnych rozwiązań, które mają pozytywny wpływ zarówno na środowisko, jak i społeczeństwo. Projekty będą oceniali eksperci. Wyboru najlepszych rozwiązań dokona kapituła konkursu złożona z przedstawicieli ING Banku Śląskiego, świata biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych.

Poza nagrodą finansową i możliwością promocji swojego rozwiązania, jest jeszcze dodatkowa korzyść z udziału w Programie. Mianowicie budowanie partnerskich relacji. Uczestnicy będą mieli możliwość nawiązania kontaktu z firmami z portfolio ING Banku. Finaliści będą mogli też uczestniczyć w warsztatach tematycznych, np.: „Kim jest twój klient?”, „Modele biznesowe w praktyce”, „Eksperymenty, czyli skąd wiem, że moje rozwiązanie ma sens”, „Pitching, czyli jak się dobrze zaprezentować”.

Wspieramy innowacje z zakresu zrównoważonego rozwoju poprzez granty na dalszy rozwój projektów. Oprócz tego zapewniamy wsparcie doświadczonych mentorów, możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z wybranymi klientami banku i szeroką promocję, co szczególnie docenili zwycięzcy pierwszej edycji Programuzapewnia Małgorzata Jarczyk-Zuber, Chief ESG Innovation Officer ING Banku Śląskiego.

Dzięki tym działaniom najlepsze zespoły dostają wiatru w żagle – zyskują rozpoznawalność, nowych klientów czy inwestorów. Pokazując eko innowacje chcemy zachęcać do bycia przedsiębiorczym i podejmowania inicjatywy. Chcemy również inspirować do wprowadzania zmian dobrych dla planety i transformowania biznesów na bardziej zrównoważone środowiskowomówi Małgorzata Jarczyk-Zuber.

Jak wziąć udział i zawalczyć o grant dla start-upu lub młodego naukowca?

Po pierwsze wypełnij formularz zgłoszeniowy i prześlij do organizatorów. Przy okazji potrzebna będzie akceptacja zasad, regulaminu, zgoda na przetwarzanie danych itp.

Po drugie i najważniejsze – zgłoś swoje innowacyjne rozwiązanie. Powinno być minimum na etapie prototypu. Trzeba potwierdzić jego wartość poprzez badania naukowe lub testy z klientami. Formularz zgłoszeniowy, szczegóły i regulamin konkursu znajdziesz na stronie: www.ing.pl/programgrantowy.

Harmonogram 2. edycji konkursu ING

Organizator przyjmuje zgłoszenia od 1 września do 15 października 2022. Przez kolejne 2 tygodnie będzie trwała analiza zgłoszeń i ich ocena. Finalistów poznamy 31 października 2022, następnie od 7 do 18 listopada 2022 będą prowadzone dla nich warsztaty. Wielki finał jest planowany 1 grudnia.

W pierwszej edycji Programu Grantowego ING, która wystartowała wiosną, aż 197 start-upów i młodych naukowców odpowiedziało na nasze wyzwanieprzypomina Joanna Erdman, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Poszukiwaliśmy rozwiązań, które wpłyną na poprawę efektywności energetycznej, zwiększą wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, czy pomogą w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Tak duży odzew pokazał jak wiele fantastycznych innowacji powstaje na polskim rynku. Uważamy, że warto je wspierać i promować, bo są one realną szansą na zmianę. Wiele ciekawych pomysłów ze względu na brak wsparcia finansowego lub merytorycznego po prostu nie ma szansy na rozwój. Szkoda by było, gdyby z tego powodu jakieś przełomowe rozwiązanie nie ujrzało światła dziennegouważa Joanna Erdman.

Nie czekaj, już teraz zgłoś swoje rozwiązanie na www.ing.pl/programgrantowy i pomóż zmieniać świat na lepsze! Opłaci się to nam wszystkim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Wspierasz zrównoważoną konsumpcję i produkcję? ING rzuca nowe wyzwanie. Do wygrania jest aż 1 mln zł na realizację projektu - Portal i.pl

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia