Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wstępny bilans działań podjętych przez kielecką firmę Formaster Group, właściciela marki Dafi, w ramach walki z pandemią koronawirusa

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Maciej Bursztein, członek zarządu oraz dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group, właściciela marki Dafi.
Maciej Bursztein, członek zarządu oraz dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group, właściciela marki Dafi.
33 tysiące złotych na zakup urządzenia do wykonywania testów na koronawirusa, tysiące przyłbic dla świętokrzyskich szpitali oraz kilkaset dzbanków filtrujących wodę kranową dla seniorów – to wstępny bilans działań podjętych przez kielecką firmę Formaster Group, właściciela marki Dafi, w ramach ogólnonarodowej walki z pandemią SARS-CoV-2.

Polska służba zdrowia od momentu pojawienia się koronawirusa przeżywa trudne chwile. W początkowej fazie zwalczania SARS-CoV-2 w szpitalach występował deficyt podstawowych środków ochrony osobistej jak rękawiczki, maseczki, przyłbice, kombinezony czy płyny dezynfekujące. Niedobór materiałów stwarzał ryzyko zarażenia dla personelu medycznego, czyli ludzi z pierwszej linii frontu, którzy codziennie stawiają czoła pandemii pacjentom, lecząc i ratując życie chorych.

Kielecka firma Formaster Group, producent filtrów do wody kranowej Dafi, zareagowała błyskawicznie na ten kryzys. Spółka podjęła kroki wspierające osoby i instytucje w potrzebie.

– Jesteśmy dumni z naszych inicjatyw i nie zamierzamy spocząć, mimo że sami jesteśmy mocno przytłoczeni sytuacją epidemiologiczną panującą w kraju. Przeprowadziliśmy dotychczas akcję pod nazwą „Filtr dla seniora”, podczas której przekazaliśmy kilkaset dzbanków filtrujących wodę kranową. Dzięki nim można zrezygnować z konieczności zakupu i dźwigania wody ze sklepowych półek. Przedsięwzięcie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem, a produkty rozeszły się w mgnieniu oka. Akcję dedykowaliśmy kielczanom powyżej 65. roku życia. Do domów przywozili je nasi pracownicy ubrani w maseczki, przyłbice, rękawiczki ochronne i dokładnie poinformowani o zachowaniu wszelkich dodatkowych środków bezpieczeństwa - opowiada Maciej Bursztein, członek zarządu oraz dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group, właściciela marki Dafi.

CZYTAJ - Radny Maciej Bursztein: Dzbanki z filtrami Dafi dla seniorów, przyłbice ochronne dla personelu medycznego i finansowa pomoc dla szpitali.

Jak wielokrotnie informowaliśmy, Formaster Group chętnie wspiera przedsięwzięcia lokalne oraz aktywnie uczestniczy w życiu społeczności Kielc i województwa świętokrzyskiego. Dlatego w tym trudnym okresie firma podjęła także inne działania. Wykorzystując swoje możliwości produkcyjne wykonała już ponad 2000 sztuk przyłbic, które sukcesywnie przekazuje potrzebującym placówkom. W planach ma produkcję kolejnych 5000 sztuk.

- Działalność zarobkowa jest w naszym przypadku ściśle powiązana ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Nie wyobrażamy sobie funkcjonować w oderwaniu od otaczających nas potrzeb, zarówno ludzi, jak i środowiska naturalnego. To drugie jest szczególnie bliskie naszej filozofii, gdyż produkty filtrujące stworzone przez Dafi umożliwiają redukcje nadmiernie zużywanych, jednorazowych butelek PET, które w niekontrolowany sposób trafiają do przyrody i zanieczyszczają nasza planetę. Epidemia zaskoczyła wszystkich, musieliśmy mocno zweryfikować między innymi nasze plany marketingowe, w tym też CSR, ale robimy wszystko, by nie tylko nie rezygnować z przyjętych założeń, ale jeszcze znaleźć czas oraz środki na dodatkowe aktywności – dodaje Maciej Bursztein.

W fabrykach Formaster Group wyprodukowano także transparentne skrzynie służące do bezpiecznej dla personelu medycznego intubacji pacjentów chorych na Covid-19, którzy zmagają się z niewydolnością oddechową. Pierwsze sztuki zostały dostarczone do szpitali.

Dodatkowo spółka postanowiła przekazać 20 procent kwietniowego zysku ze sprzedaży produktów w sklepie internetowym - sklep.dafi.pl. - na potrzeby placówek medycznych. Konkretne kwoty będą znane na początku maja, ale jeszcze w tym miesiącu Formaster Group wyprzedzająco zasilił kwotą 33 tysięcy złotych publiczną zbiórkę pieniędzy na zakup urządzenia do wykonywania testów na koronawirusa. Jak informowali inicjatorzy zrzutki, wśród których jest Maciej Bursztein, aparatura zostanie przekazana Uniwersytetowi Jana Kochanowskiego w Kielcach.

CZYTAJ - Profesjonalne urządzenie do diagnostyki koronawirusa wraz z zestawem 500 odczynników wspomagających izolację DNA dla UJK w Kielcach.

- Dobry biznes to biznes elastyczny, nieszablonowy. Jesteśmy w stu procentach firmą polską, rodzinną i mimo że zatrudniamy około 300 osób, to struktura zarządzania jest tak zorganizowana, by móc reagować na bieżące wyzwania oraz zmieniające się otoczenie. Co dla nas jest jeszcze bardzo ważne, to sprzyjająca naszej działalności świadomość społeczeństwa, a w tym trudnym czasie - wyjątkowo żywe poszukiwanie produktów, które ułatwią życie, pozwalają oszczędzić czas i wydatki. Jak wskazują nasze badania, filtry Dafi niewątpliwe te potrzeby zaspokajają – tłumaczy Maciej Bursztein.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia