Wysoka wygrana rezerw Wisły Kraków, LKS Jawiszowice tracą dystans w 4. lidze piłkarskiej

Krzysztof Kawa
Mateusz Stanek z Wisły Kraków zdobył w niedzielę gola w meczu CLJ U-19 z Sandecją, a w środę w spotkaniu 4. ligi z Unią Oświęcim Krzysztof Kawa
Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu drugiej drużyny Wisły i kolejne zwycięstwo, tym razem 4:0 w Oświęcimiu. A ponieważ wicelider LKS Jawiszowice tylko zremisował 1:1 z Lubaniem Maniowy, strata tej drużyny do krakowian wynosi już 10 punktów. Trzeci w tabeli grupy zachodniej 4. ligi Orzeł Ryczów w 28. kolejce pauzował.

Gole dla krakowian zdobywali: przed przerwą Mateusz Stanek, a w drugiej połowie Michał Zimon, Kamil Kaczówka i Maciej Kuziemka.

Stanek w niedzielę zdobył pierwszego gola w spotkaniu juniorów starszych Wisły z Sandecją w CLJ U-19, a w środę dla zespołu rezerw. Efektowną asystą na boisku w Oświęcimiu popisał się Karol Dziedzic, który też trafił do siatki kilka dni temu w spotkaniu z sądeczanami.

W tabeli 4. ligi prowadzi Wisła II Kraków, która w 26 meczach zgromadziła 67 punktów, drugi jest zespół LKS Jawiszowice - 26 meczów, 57 punktów, trzeci Orzeł Ryczów - 26 meczów, 53 punkty, a czwarte miejsce zajmuje BKS Bochnia - 27 meczów i 48 punktów.

W sobotę 4 maja o godz. 11 Wisła II Kraków zmierzy się z MKS Trzebinia na stadionie Prądniczanki.