Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wysoko, coraz wyżej

Marzena Smoreda Fot. Dawid Łukasik
Podczas konferencji prezes Andrzej Mochoń z dumą prezentował rosnące słupki wykresów.
Podczas konferencji prezes Andrzej Mochoń z dumą prezentował rosnące słupki wykresów.
Targi Kielce podsumowały ostatnie trzy lata działalności kieleckiego ośrodka wystawienniczego i rozpoczęły nowy rok działalności targowej. Firma odnotowała znaczący wzrost udziałów w krajowym rynku wystawienniczym i lideruje w wynajmowanej powierzchni targowej.

   Na konferencji podsumowującej trzyletni okres pracy obecnego zarządu prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń z zadowoleniem podkreślił, że nie spełniły się czarne scenariusze poprzedniego zarządu, dotyczące katastroficznych wizji minimalizacji rangi i znacznego osłabienia kondycji firmy. Wręcz przeciwnie, firma rozwija się i ma wiele planów na przyszłość.

Od 2006 roku w kalendarzu targowym przybyło 21 imprez wystawienniczych. Dzięki tak dynamicznemu rozwojowi przez ostatnie trzy lata do Kielc przyjechało o prawie 43 procent wystawców więcej niż w roku 2005, a wykupiona powierzchnia wystawiennicza zwiększyła się o ponad 85 procent. Wciąż rośnie liczba wystawców zagranicznych – od 2008 roku przybyło ich o ponad 28 procent. Zmienia się struktura zatrudnienia w firmie, która nie tylko „młodnieje”, ale także zatrudnia coraz więcej kobiet. Przybywa także pracowników coraz lepiej wykształconych. Kolejnym powodem do zadowolenia jest liczba 54 imprez targowych, zaplanowanych na bieżący rok.

   O targach jest już głośno nie tylko w Polsce, ale także w Europie, zarówno z powodu statystyk, dzięki którym do kieleckiego wystawcy należy już 22,4 procent krajowego rynku targowego, jak i niestandardowych akcji, które firma podejmuje. Targi Kielce są bowiem autorem wielu wydarzeń kulturalnych, jak również angażują się w akcje charytatywne.

   Przed Targami Kielce ogromne plany na najbliższą przyszłość, przede wszystkim dotyczące rozbudowy, rozpoczętej już w ubiegłym roku. – Wkrótce wzbogacimy się o kolejną halę, a w przyszłości przybędą także hala wystawienniczo-parkingowa i centrum kongresowe na sto miejsc – zapowiedział Andrzej Mochoń. - Do 2013 roku zamierzamy zainwestować około 160 milionów złotych w rozbudowę i modernizację naszych obiektów – dodał prezes.

 

Zobacz jak będą wyglądały

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia