Pierwsze starcie w Młodej Lidze dla Lotosu

bum
Młodzi resoviacy walczą od kilku lat w Młodej Lidze o czołowe pozycje
Młodzi resoviacy walczą od kilku lat w Młodej Lidze o czołowe pozycje Archiwum
Siatkarze Asseco Resovii po dramatycznej walce przegrali u siebie 2:3 pierwszy mecz ćwierćfinału play-off Młodej Ligi z Lotosem Treflem Gdańsk.

Asseco Resovia awansowała do play-off z czwartego miejsca w grupie B. Lotos wygrał grupę A. W sobotę zaczęło się całkiem nowe rozdanie, resoviacy walczyli z ekipą znad morza jak równy z równym. Na boisku w hali ROSiR-u absolutnie nie było widać żadnej różnicy. Lotos po nerwowej końcówce wygrał pierwszego seta na przewagi. Ambitni gospodarze, mimo że przegrywali 17:21 doszli przeciwnika, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Edwarda Pawluna. Dwie kolejne partie dla Asseco Resovii, której ważnym atutem była zagrywka (11 asów), na drugiej przerwie technicznej przeważała w obu 16:11 i tę 5-punktową przewagę w umiejętny sposób zdyskontowali. W czwartej odsłonie zawodnicy trenera Artura Łozy kontynuowali dobrą grę. Przeważali 15:10 i 16:14. Niestety, zacięli się w jednym ustawieniu, inicjatywę przejęli gdańszczanie doprowadzając do tie-breaka.

Piaty set od początku nie wróżył nic dobrego dla naszej drużyny, która przegrywala 3:5, 6:10, 4:8 i 10:12, ale ani przez moment nie spasowała. Na boisku się gotowało. Resovia zdobyła trzy oczka z rzędu, wyszła na prowadzenie 13:12. Miała dwa meczbole. Przy stanie 15:14 Marcin Karakuła zaserwowal w siatkę i... Lotos po chwili, po 121 minutach gry postawił na swoje.

- Był to dobry zacięty mecz, dwóch wyrównanych drużyn. Kibicom podobały się zagrywki i bloki po obu stronach. Szkoda szansy w czwartym secie. Zbyt dużo kosztowały nas proste błędy, ale taka jest siatkówka... - komentował smutny trener Łoza. - Wierzymy, że w Gdańsku możemy powalczyć i powalczymy. W tej fazie rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Rewanż w czwartek w Gdańsku. Ewentualny trzeci mecz zaplanowany został na piątek.