MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wystawa Urzędu Kontroli Skarbowej na kieleckim Rynku

Redakcja
Wystawa już stoi na kieleckim Rynku od 10 sierpnia b.r. i będzie tam do 30 sierpnia b.r.
Wystawa już stoi na kieleckim Rynku od 10 sierpnia b.r. i będzie tam do 30 sierpnia b.r. archiwum
Urząd Kontroli Skarbowej w Kielcach zaprasza mieszkańców oraz turystów województwa świętokrzyskiego do obejrzenia wystawy pod tytułem „Nie dla szarej strefy. Weź paragon”. Czynna będzie do końca sierpnia.

Wystawa została przygotowana wspólnie przez Urzędy Kontroli Skarbowej w Kielcach, Katowicach oraz w Opolu.

Wystawa już stoi na kieleckim Rynku  i będzie tam do 30 sierpnia bieżącego roku. Można na niej oglądać zdjęcia pracowników urzędów kontroli skarbowej związane wykonywaniem przez nich zadań, w tym między innymi dotyczącymi walki z przestępczością zorganizowaną. Wystawa była już prezentowana w Opolu i Bielsku Białej i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Jednak, przede wszystkim wystawa poświęcona jest celom i założeniom akcji „Weź paragon”. Opisuje podejmowane przez kontrolę skarbową liczne inicjatywy i działania edukacyjne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, ma na celu promowanie pozytywnych postaw wspierających uczciwych przedsiębiorców w walce z "szarą strefą".

Działania kontroli skarbowej służyć mają ujawnianiu nieprawidłowości, walce z nimi a co za tym idzie zminimalizowaniu szarej strefy w polskiej gospodarce i wsparciu uczciwej konkurencji.

Skutki istnienia szarej strefy odczuwalne są we wszystkich dziedzinach życia społecznego, gospodarczego i ekonomicznego kraju i dla każdego człowieka.
Poszczególne tablice informują nas miedzy innymi o:
1. Walka z zorganizowanymi grupami przestępczymi, które zajmują się nielegalnym obrotem alkoholem, wyrobami tytoniowymi czy też paliwami. Przeprowadzone kontrole pokazały, iż często do wytworzenia nielegalnych wyrobów alkoholowych wykorzystywany jest alkohol używany do celów przemysłowych. Zawiera one wiele szkodliwych substancji mogących zagrozić życiu i zdrowiu. Dlatego też we współpracy z organami ścigania pracownicy kontroli Skarbowej biorą udział w likwidacji nielegalnych towarów bez polskich znaków akcyzy, likwidacji nielegalnych wytwórni.
2. Zjawisko wykorzystywania fikcyjnych faktur dotknęło tak naprawdę każdy rodzaj prowadzonej działalności przyjęła bardziej skomplikowane formy, które sprzyjają tworzeniu grup przestępczych. Działania takie umożliwiają wyłudzenie wielomilionowych kwot z budżetu państwa.
3. Kontrola punktów z e-dopalaczami. Wspólnie z Policją kontrolą objęto tzw. branżę podwyższonego ryzyka.
4. Nieprawidłowości w handlu w Internecie - niezgłoszenie do opodatkowania działalności gospodarczej.
 

Akcja "Weź Paragon" prowadzona jest od 2004 roku. Składa się na nią edukacja i prewencja. Od dwóch lat kampanii edukacyjno-informacyjnej towarzyszy rysunek Andrzeja Mleczki, który znajduje się na materiałach promujących naszą akcję. Są to plakaty, pocztówki a także kubki i koszulki.

Edukacyjny charakter akcji sprawia, że oprócz działań prewencyjnych, zajmujemy się krzewieniem wiedzy o podatkach wśród najmłodszych obywateli.

Nie można jednak zapomnieć że akcja „Weź paragon” to oprócz edukacji także prewencja. Kontrolerów sprawdzających prawidłowość ewidencjonowania sprzedaży za pośrednictwem kasy fiskalnej można spotkać w całej Polsce. Najczęściej inspektorzy kontroli skarbowej pojawiają się w miejscowościach turystycznych, wypoczynkowych i uzdrowiskowych.

Tylko przez okres wakacji w 2011 roku w całej Polsce nałożono mandaty na kwotę prawie 6,4 mln złotych. To naprawdę dużo, tym bardziej, iż jest to jedno z wielu zadań wykonywanych przez urzędy kontroli Skarbowej w okresie dwóch miesięcy. Za taką kwotę można by zakupić: 32 karetki ratunkowe lub dożywić 106 tys. dzieci przez miesiąc.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia