Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wyższa Szkoła Handlowa im. Bolesława Markowskiego, Kielce. "Skrzydła" 2009 za PITWIN - Portal Innowacyjnego Transferu Wiedzy w Nauce

/jap./, [email protected]
Jan Waluszewski, rektor uczelni: - Jesteśmy dumni z faktu, że w tym zmienianiu naszego świata, bierzemy tak aktywny udział, dając młodym ludziom szanse na zawodową karierę.
Jan Waluszewski, rektor uczelni: - Jesteśmy dumni z faktu, że w tym zmienianiu naszego świata, bierzemy tak aktywny udział, dając młodym ludziom szanse na zawodową karierę.
Mija już szesnaście lat odkąd Wyższa Szkoła Handlowa im. Bolesława Markowskiego w Kielcach prowadzi z wielkimi sukcesami swoją działalność edukacyjną. W tym czasie mury tej uczelni opuściło już 12,5 tysiąca absolwentów. Nagrodzony przez naszą kapitułę internetowy portal wiedzy, to jedno z najnowszych przedsięwzięć tej uczelni i to finansowane przez Unię Europejską.

Wyższa Szkoła Handlowa w Kielcach została wpisana do rejestru uczelni niepaństwowych prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w lipcu 1993 roku. Dziś może ona nadawać tytuł licencjata lub inżyniera na kierunkach: Zarządzanie, Ekonomia, Administracja, Pedagogika, Budownictwo oraz Logistyka na 3 - letnich lub 3,5 - letnich wyższych studiach zawodowych, prowadzonych systemem stacjonarnym i niestacjonarnym, a od czerwca 2001 roku posiada prawo prowadzenia studiów magisterskich na kierunku Ekonomia.

Aby jeszcze przybliżyć się do studentów i nie obarczać ich kłopotliwymi dojazdami, nasz laureat prowadzi swoją działalność również w wydziałach zamiejscowych, jakie mieszczą się w Tarnobrzegu i w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W ramach każdego ze swoich kierunków uczelnia oferuje ogromny wybór specjalności. Można więc zostać specjalistą od ekonomiki hotelarstwa, albo od transportu i logistyki, zdobyć wykształcenie z zakresu bezpieczeństwa publicznego i ochrony albo administracji samorządowej.

- Jesteśmy dumni z liczby studentów i specjalistów, którzy opuszczając nasze mury, znajdują sobie potem dobrą pracę. Fakt, że studiowanie u nas, przekłada się potem na sukces zawodowy, jest zasługą wspaniałej kadry dydaktycznej, jaka pracuje w naszej szkole. Wielu wykładowców pochodzi spoza regionu, głównie z Lublina, Krakowa, Warszawy, Łodzi i Katowic, gdyż zależało nam na najwyższej jakości kształcenia - mówi rektor uczelni Jan Waluszewski.

Wielkim atutem szkoły jest także jej nowoczesna baza dydaktyczna. Znakomicie skomunikowana z całym miastem, oferuje studentom nowoczesne sale dydaktyczne i ćwiczeniowe. Do tego dochodzą trzy duże klimatyzowane sale audytoryjne.

Studenci mogą także korzystać z nowoczesnej 25 - metrowej strzelnicy sportowej, kompleksu odnowy biologicznej, bufetów, kortów tenisowych, amfiteatru oraz boiska do gier zespołowych. Wszystkie obiekty są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nagrodzony dziś projekt PITWIN – Portal Innowacyjny Transferu Wiedzy w Nauce to zaledwie jeden z wielu unijnych projektów realizowanych bądź zrealizowanych przez naszego laureata. Wśród pozostałych warto wymienić choćby Europejski Program Doskonalenia Informatycznego, Świętokrzyskie Centrum Edukacji na Odległość czy program: Agroenergetyka - drogą aktywizacji rolników województwa świętokrzyskiego.

Kapituła nagrody Skrzydła 2009 przyznała statuetkę za PITWIN - Portal Innowacyjnego Transferu Wiedzy w Nauce.

                    Kapituła nagrody Skrzydła 2009 przyznała statuetkę za

                 PITWIN - Portal Innowacyjnego Transferu Wiedzy w Nauce

PITWIN - Portal Innowacyjnego Transferu Wiedzy w Nauce jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt PITWIN to przedsięwzięcie, które ma upowszechnić osiągnięcia naukowe i zwiększyć świadomość znaczenia nauki polskiej oraz światowej.

Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski, a jego głównym celem jest stworzenie portalu - bazy wiedzy, w jakim cyklicznie zamieszczane będą informacje, artykuły, recenzje wydawnictw, a także bieżące informacje dotyczące wydarzeń gospodarczych, ekonomicznych, edukacyjnych czy teleinformacyjnych, jakie miały miejsce w kraju i na świecie. Projekt skierowany jest przede wszystkim do jednostek naukowych, w tym ich pracowników oraz innych instytucji prowadzących prace badawcze i rozwojowe sektora badawczo - naukowego, a także do szkół wyższych i ich studentów. Na nagrodzony portal można wejść wpisując adres: www.pitwin.edu.pl

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia