MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Z 8 milionów zrobiło się... 196 milionów!

Jarosław PANEK, [email protected]
Żółte złoto, czyli grzybowska siarka, dała zarobić Siarkopolowi w ubiegłym roku aż 196 milionów złotych na czysto!
Żółte złoto, czyli grzybowska siarka, dała zarobić Siarkopolowi w ubiegłym roku aż 196 milionów złotych na czysto!
Takich firm jak ta świętokrzyska ze świecą szukać w całej Polsce. Zobacz, jak powiększa się zysk 24,5 - krotnie w rok!

Nieprawdopodobne? A jednak możliwe. Tym fenomenalnym wynikiem, który każdego analityka jest w stanie powalić na kolana, wykazała się w w 2008 roku Kopalnia i Zakłady Chemiczne Siarki Siarkopol w Grzybowie, zarządzane przez prezesa Mariana Kosowicza. Taka poprawa zysku i rentowności była możliwa dzięki ubiegłoroczonej hossie na surowce, w tym także na unikatową siarkę, wydobywaną przez grzybowski kombinat, używaną między innymi do produkcji leków i kosmetyków.

Grzybowska siarka ma unikatowe właściwości w skali świata i dlatego jest tak cennym surowcem dla wielu koncernów. Siarkopol zwiekszył swoje przychodyw stosunku do roku 2007 z 323 milionów złotych do 547 milionów w roku ubiegłym. Rentowność netto przy takim zysku wyniosła więc 37,48 procenta, co jest niedoścignionym marzeniem całej polskiej gospodarki, gdzie średnia rentowność waha się w zależności od koniunktry gospodarczej od 1 do 3 lub góra 4 procent.

Niestety wyniki Siarkopolu w Grzbyowie za pierwsze półrocze 2009 są już znacznie gorsze. Firma z powodu światowego spadku popytu na swój produkt, zarobiła na czysto trochę ponad milion złotych.

A więcej podobnych ciekawostek w naszym arcyciekawym zestawieniu 100 największych świętokrzyskich przedsiębiorstw, jaki już pod koniec września dołączymi do naszej gazety. Nowe firmy w rankingu i nowe dane!

                                        --- czekamy na ankiety---

Przypominamy, że wciąż czekamy na ankiety od firm z naszego regionu, które chcą znaleźć się w naszym zestawieniu. Ankieta do pobrania w załączniku. Wypełnioną prosimy odesłać na adres: [email protected] lub [email protected]. Prośbę o nadesłanie druku ankiety także należy kierować pod te adresy poczty elektronicznej.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia