Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Założyli firmy dzięki dotacjom. Zobacz ich pomysły

Redakcja
Założyli firmy dzięki dotacjom. Zobacz ich pomysły
Założyli firmy dzięki dotacjom. Zobacz ich pomysły
To nie było zwykłe spotkanie na temat pozyskiwania funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Centrum Kształcenia Ustawicznego wyposażyło swoich słuchaczy w informacje, ale przede wszystkim dało im do myślenia. Z dorosłymi uczniami placówki w piątek spotkali się przedsiębiorcy, którzy swój biznes prowadzą dzięki takim funduszom.

- Chcemy zmotywować naszych słuchaczy, pokazać, że czasem warto wziąć sprawy w swoje ręce i zdecydować się na samodzielne działanie - mówi dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego, Aneta Pierścińska-Maruszewska. - Mam nadzieję, że to spotkanie sprawi, że uwierzą we własne możliwości, by my ten potencjał w nich dostrzegamy.

W spotkaniu udział wzięli doświadczeni i dopiero rozpoczynający swoją działalność przedsiębiorcy. Przykładem osiągniętego już sukcesu była Kinga Wnuk, dyrektor i twórczyni niepublicznego przedszkola "Smyk" oraz  niepublicznych szkół imienia Stanisława Konarskiego w Ostrowcu. Stworzone przez nią przedszkole i szkoła wciąż się rozwijają, uczniowie osiągają świetne wyniki, a placówki odważnie korzystają z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Przedsiębiorczej dyrektor udało się wykorzystać niszę i odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców.

Inspirujący okazał się przykład Sebastiana Majewskiego, który porzucił stabilną pracę, by pracować na siebie, realizując własne pasje. Sebastian produkuje cieszące się coraz większą popularnością rowery retro. W przyszłości będzie je wyposażał w silnik elektryczny. Model takiego roweru zaprezentował zresztą na spotkaniu, wzbudzając ogromne zainteresowanie.

Wiary we własne siły i odwagi życzyła zebranym również właścicielka zakładu usług pogrzebowych Arkadia, dzieląc się z uczestnikami spotkania refleksjami na temat zakładania firmy, mówiąc o swoich obawach, przeciwnościach losu, a jednocześnie pomocy życzliwych ludzi.

Słuchaczami Centrum Kształcenia Ustawicznego są osoby dorosłe, często doświadczone już zawodowo, które dodatkowo w centrum kształcą się w kierunkach opiekuna medycznego, krawiectwa, fryzjerstwa, elektryka, stolarza, ślusarza. To są deficytowe na rynku pracy zawody.

- Wiem, ze wielu z naszych słuchaczy myśli o działaniu na własny rachunek - mówi dyrektor Pierścińska-Maruszewska. - Potrzebują jedynie wsparcia, zachęty, by przystąpili do działania i mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie.

Magdalena Jurkowska

Centrum Kształcenia Ustawicznego

 

Centrum Kształcenia Ustawicznego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia