MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zarabiaj na swoim. Czy warto zostać ubezpieczeniowym agentem?

Jarosław PANEK, [email protected]
Małgorzata Suchodolska dyrektor przedstawicielstwa z biura Aviva Commercial Union w Kielcach - Taka praca to wolność. Nikt nie narzuca ani godzin pracy, ani jej charakteru.
Małgorzata Suchodolska dyrektor przedstawicielstwa z biura Aviva Commercial Union w Kielcach - Taka praca to wolność. Nikt nie narzuca ani godzin pracy, ani jej charakteru.
Polacy przechodzą mentalną rewolucję. Podczas ostatniego spowolnienia gospodarki w latach 2000 – 2003 mało kto chciał założyć swoją firmę. Wszyscy marzyli o etacie. Teraz w urzędach pracy brakuje wręcz pieniędzy na pomoc w założeniu firmy. Przestaliśmy się bać przechodzenia na własną działalność. W czym tkwi przyczyna zmiany nastawienia do pracy „na swoim”?

O opinię w tej sprawie poprosiliśmy szefową kieleckiego przedstawicielstwa Aviva Commercial Union, Małgorzatę Suchodolską. Pracujący pod jej kierunkiem agenci ubezpieczeniowi i menedżerowie prowadzą własną działalność gospodarczą. Dobrze zarabiają, odnoszą sukcesy i wciąż znajdują naśladowców. Firma właśnie zachęca kolejne osoby do podjęcia takiego wyzwania.

 

Ta praca, to wolność wyboru

- Widząc duże zainteresowanie pracą na własny rachunek, ogłaszamy nabór do naszej firmy. Można zostać agentem lub menedżerem organizującym pracę innych agentów – mówi dyrektor Suchodolska.

 

Co jej zdaniem ciągnie ludzi do takiej pracy? Dlaczego wybierają ją coraz częściej?

- Taka praca to wolność. Nikt nie narzuca ani godzin pracy, ani jej charakteru. Jeśli ktoś potrzebuje więcej czasu dla rodziny do południa, tak organizuje sobie spotkania z klientami, żeby właśnie w godzinach porannych pobyć z dzieckiem czy rodziną. Jeśli ktoś inny woli mieć wolne w tygodniu, żeby załatwić na przykład sprawy urzędowe, może umawiać się z klientami w sobotę. Mamy elastyczne godziny pracy, dni czy tygodnie. Są wśród nas tacy, którzy wolą ciężko popracować przez pierwsze dwa tygodnie miesiąca, żeby w drugich dwóch zregnerować siły - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

 

Ale ta elastyczność godzin pracy to nie jedyna zaleta pracy „na swoim”. Coraz więcej potencjalnych kandydatów widzi bowiem inne korzyści, choćby związane z wynagrodzeniem.

 

Jeśli ktoś nie chce 1500 złotych na rękę

 

- Ci, co nie boją się pracy, widzą, że można u nas po pewnym czasie można zarobić dużo więcej niż te 1500 złotych na rękę, zwykle proponowane w innych firmach. Tu sukces zależy od własnego zaangażowania. Jeśli ktoś nie chce spędzić życia w nudnej robocie od 8 do 16 za 1500 złotych, jeśli ktoś ma marzenia, aspiracje i wiedzę, ten przychodzi do nas. A my takich utalentowanych marzycieli potrafimy docenić - dodaje Małgorzata Suchodolska.

 

Coraz więcej osób często tuż po studiach decyduje się na pracę w branży ubezpieczeniowej, która ostatnimi laty zmieniła się nie poznania. Jeszcze kilka lat temu niektórzy traktowali takich doradców finansowych jak natrętów. Dziś powiedzenie „mam swojego agenta ubezpieczeniowego” należy do równie dobrego tonu, co powiedzenie „mam konto w dobrym banku” albo „mam dobrego fryzjera”. Dlatego praca ta stała się ceniona i dobrze nagradzana. Dawny agent-sprzedawca stał się doradcą w sprawach ubezpieczeń i inwestycji.

 

- W naszym przypadku liczy się jeszcze to, co sprzedajmy. A to nie tylko polisy na życie. To fundusze inwestycyjne, które znów zaczęły przynosić zyski, to polisy turystyczne, ubezpieczenia mieszkań czy polisy zdrowotne. Kandydatom oferujemy, więc duże możliwości - mówi dyrektor Małgorzata Suchodolska, zapraszając chętnych do podjęcia tej pracy. Zwłaszcza, że jak przyznaje, żaden kandydat nic nie ryzykuje. Nie można niczego stracić, za to zyskać bardzo dużo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia