Zawisza Bydgoszcz w końcu się przełamał. Kibice mogli świętować - zdjęcia

Dariusz Knopik
Fabian Leonowicz (przy piłce) ustrzelił hat tricka dla Zawiszy w meczu przeciwko Polonii FOT: ARKADIUSZ WOJTASIEWICZ/POLSKAPRESS
W 31. kolejce III ligi piłki nożnej Zawisza Bydgoszcz podejmował Polonię Środa Wielkopolska. Niebiesko-czarni po serii czterech meczów bez wygranej chcieli się w końcu przełamać i wrócić na zwycięską ścieżkę.

Zawisza Bydgoszcz - Polonia Środa Wielkopolska 4:0 (1:0)

Bramki: Fabian Leonowicz (36, 52, 60), Krystian Sanocki (54).

Zawisza: Oczkowski - Sławek, Urbański, Graczyk - Rugowski, Młynarczyk, Sochań (74. Serwach), Horvath (46. Sanocki) - Sobieralski (68. Włodyka), Leonowicz (74. Bojas), Chachuła (68. Nowak).

Bydgoszczanie w końcu zagrali tak jak oczekiwali od nich kibice. Przez pierwsze pół godziny zawiszanie nie zdołali jeszcze zdominować rywali.

W 36. minucie wynik otworzył Fabian Leonowicz. Długim podaniem popisał się Patryk Urbański, piłkę zgrał Sebastian Rugowski, a Leonowicz szczupakiem wpakował piłkę do siatki.

Kwadrans po przerwie był niesamowity w wykonaniu niebiesko-czarnych. Najpierw Igor Sobieralski dograł do Leonowicza, który z bliska zdobył drugą bramkę. Nie minęło 120 sekund, a Zawisza prowadził już 3:0. Zespołową akcję zakończył strzałem z pola karnego Krystian Sanocki. W 60. minucie było po meczu. Rugowski dograł do Leonowicza, który ustrzelił pierwszego hat tricka w seniorskiej karierze.

W ostatnich 30 minutach bydgoscy piłkarze mimo kilku szans nie zdołali podwyższyć wyniku, ale i tak mogą być zadowoleni z dobrego meczu i świetnego rezultatu.

Zobaczcie także

Następny mecz bydgoszczanie rozegrają już w środę. W Tłuchowie zagrają w półfinale Pucharu Polski K-PZPN z tamtejszą Tłuchowią. Kolejne spotkanie ligowe ze Świtem Szczecin w niedzielę 26 maja o godz. 16.