MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Złoty Żuraw 2014. Konkurs rozstrzygnięty – poznaj najlepsze świętokrzyskie inwestycje

Marzena Smoręda [email protected]
Zakończyła się piąta edycja konkursu "Złoty Żuraw" organizowanego przez "Echo Dnia", Targi Kielce i Politechnikę Świętokrzyską, na najładniejszą inwestycję 2014 roku w Świętokrzyskiem. W piątek,10 kwietnia, na uroczystej gali w Hotelu Kongresowym w Kielcach rozdaliśmy nagrody.

Po raz piąty w historii województwa przy pomocy czytelników oraz specjalistów, czyli przedstawicieli środowiska architektów, wybieraliśmy najlepsze inwestycje minionego roku w sześciu kategoriach. Najlepsze i najładniejsze z nich otrzymały nagrody Złotego Żurawia i Srebrnego Żurawia, przyznane w drodze głosowania czytelników oraz architektów. Żurawia Specjalistów przyznali sami architekci. Nagrodziliśmy również architektów, którzy opracowali projekty zwycięskich obiektów. Dodatkowo wręczyliśmy wyróżnienia od czytelników "Echa Dnia" za popularność obiektów wśród głosujących.

ZOBACZ zdjęcia z gali finałowej konkursu Złoty Żuraw 2014

Wielcy wygrani
Wielkimi triumfatorami tegorocznej edycji konkursu po głosowaniu czytelników "Echa Dnia" i kapituły konkursu z zespołem architektów pod przewodnictwem profesora Politechniki Świętokrzyskiej Lucjana Kamionki okazały się inwestycje, które dają przykład ładnej architektury, dobrze wkomponowanej w otoczenie. Centrum Handlowe Herby, nowa siedziba Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, budynki wielorodzinne przy ulicy Poleskiej w Kielcach, rewitalizowane Chęcińskie Rynki i potężna inwestycja, jaką jest oczyszczalnia ścieków w Kornicy otrzymały najwyższe nagrody - statuetki Złotego Żurawia 2014.

 

Specjaliści od architektury w tegorocznej edycji przyznali swoją nagrodę - Żurawia Specjalistów tylko jednemu obiektowi - Centrum Nauki Leonardo da Vinci, które znajduje się w Podzamczu Chęcińskim.

 

POZNAJ laureatów w kategorii obiekty handlowe i usługowe

POZNAJ laureatów w kategorii obiekty użyteczności publicznej

POZNAJ laureatów w kategorii obiekty mieszkaniowe

POZNAJ laureatów w kategorii obiekty rewitalizowane

POZNAJ laureatów w kategorii obiekty bliskie mieszkańcom
 

Konkurs inspiruje
Przez pięć lat trwania konkursu, którego ideą jest promowanie dobrych wzorców w budownictwie, dostrzeganie i nagradzanie dobrej jakości obiektów zarówno, jeśli chodzi o architekturę, jak i wykonanie, obserwujemy w regionie, jak zmieniają się trendy w budownictwie i jak coraz większą wagę mieszkańcy świętokrzyskiego przywiązują strony wizualnej obiektów. Widać to wyraźnie na przykładzie obiektów zgłoszonych do konkursu. Publikacja dodatku "Echa Dnia" Złoty Żuraw, jest więc co roku nie tylko prezentacją dokonań w budownictwie, ale i przeglądem stylów panujących w naszej architekturze. Zdaniem architektów, sytuacja zmienia się na lepsze, każdego roku są obiekty, które budzą zachwyt, ale wciąż w tej branży jest jednak sporo do zrobienia.

 

- Warto czerpać z dobrych praktyk, bo od tego zależy nasze otoczenie i komfort życia - zgodnie mówili kieleccy architekci, którzy brali udział w wyborze najlepszych świętokrzyskich inwestycji.
Najlepsze inwestycje, jak co roku, wybierali także mieszkańcy naszego regionu. Te połączone głosy Czytelników i jurorów pozwoliły najbardziej obiektywnie wybrać zwycięzców konkursu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia