Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana dyrektorów w Cementowni Małogoszcz

marzena
Mirosław MajchrowiczDyrektor Cementowni Małogoszcz w latach 2008-2015.  Urodził się i wychował w Małogoszczu. Przez prawie osiem lat kierował  Cementownią Małogoszcz, która jest największym  pracodawcą w powiecie jędrzejowskim i jednym z największych zakładów  w województwie świętokrzyskim. To jedna z najnowocześniejszych fabryk w Europie. W pracy duży nacisk kładł na bezpieczeństwo pracy. Wspierał wiele projektów dla rozwojowi regionu. Ma żonę Renatę.
Mirosław MajchrowiczDyrektor Cementowni Małogoszcz w latach 2008-2015. Urodził się i wychował w Małogoszczu. Przez prawie osiem lat kierował Cementownią Małogoszcz, która jest największym pracodawcą w powiecie jędrzejowskim i jednym z największych zakładów w województwie świętokrzyskim. To jedna z najnowocześniejszych fabryk w Europie. W pracy duży nacisk kładł na bezpieczeństwo pracy. Wspierał wiele projektów dla rozwojowi regionu. Ma żonę Renatę. archiwum
Duża zmiana w Cementowni Małogoszcz. Mirosława Majchrowicza po prawie ośmiu latach na stanowisku dyrektora zastąpił od 1 kwietnia Jacek Patyk. Dotychczasowy szef małogoskiej cementowni robi teraz światową karierę w koncernie Lafarge i zarządza cementownią w Serbii. Nowy dyrektor dopiero zaczął kadencję.

Od połowy 2008 roku na czele Cementowni Małogoszcz stał nieprzerwanie Mirosław Majchrowicza, utalentowany menedżer, pod którego wodzą zakład nie tylko rozwijał się i znakomicie prosperował nawet w latach kryzysu gospodarczego, ale także sięgał po ogólnopolskie nagrody za sukcesy w biznesie i w zestawieniach najlepszych firm województwa świętokrzyskiego. W 2014 roku Cementownia Małogoszcz na liście Echa Dnia 100 największych firm zajmowała niezmiennie od trzech lat wysokie siódme miejsce.

Na pierwszym planie dyrektor Majchrowicz stawiał bezpieczeństwo pracowników. Na ten sukces składała się technologia i organizacja produkcji oraz ludzie. Ale troszczył się nie tylko o nich. Za jego kadencji Cementownia Małogoszcz brała udział w  inicjatywach dla  lokalnej społeczności i rozwoju regionu. Warto wymienić uczestnictwo w pracach  przy tworzeniu trasy turystycznej w rezerwacie Park Kadzielnia w Kielcach, zakup samochodu bojowego dla małogoskiej straży pożarnej  i samochodu terenowego dla  Straży Pożarnej w Jędrzejowie czy remont sali "Pod Skarbczykiem" w kieleckim Muzeum Narodowym. Zakład corocznie współpracował ze szkołami i przedszkolami w gminie, gdzie dbało wyposażenie tych placówek w gaśnice i apteczki.
Za te działania zakład został uhonorowany  tytułem "Przyjaciela Oświaty", a Mirosław Majchrowicz  odznaczony przez prezydenta   Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej.

Swoje doświadczenie dyrektor Majchrowicz zaprezentuje teraz za granicą. Od 1 kwietnia bieżącego roku został bowiem dyrektorem cementowni Beocin w Serbii, zakładu należącego także do Grupy Lafarge. Jest  również członkiem zarządu Lafarge w Serbii. Za granicę pojechał bez rodziny.

Dlaczego odszedł z Małogoszcza? - Stało się tak, ponieważ w polityce Grupy Lafarge, tak jak w każdej korporacji międzynarodowej, rzeczą naturalną jest rotacja stanowisk menedżerskich wewnątrz organizacji, zarówno na poziomie danego kraju, jak i w całej Grupie. Wiąże się to z wykorzystaniem doświadczenia osób na stanowiskach kierowniczych oraz ze stworzeniem im szansy rozwoju zawodowego - wyjaśniła nam Magdalena Kicińska, dyrektor komunikacji i relacji zewnętrznych i członek zarządu Grupy Lafarge.

Od 1 kwietnia 2015 roku Jdyrektorem cementowni jest Jacek Patyk. Pochodzi z Dolnego Śląska, z Kotliny Kłodzkiej i tam jest jego dom rodzinny. Obecnie mieszka w Kielcach. Rodzina dyrektora została  w rodzinnym mieście. Z wykształcenia jest górnikiem i w tym zawodzie ma 25-letnie doświadczenie. Karierę w Lafarge rozpoczął w 2002 roku jako dyrektor regionu dolnośląskiego, kierownik ruchu zakładu górniczego w Lubieniu.

patyk

Jacek Patyk 

Dyrektor Cementowni Małogoszcz od  kwietnia 2015 .
Od 25 lat pracuje jako górnik. Absolwent  Akademii Górniczo-Hutniczej. Pracował w Kopalni Węgla Kamiennego Nowa Ruda, w Kopalniach Surowców Skalnych Bartnica czy Tarmac Kruszywa. Od 2002 w Lafarge  jako dyrektor regionu dolnośląskiego, kierownik ruchu zakładu górniczego w Lubieniu. W 2004-2006 na Ukrainie odpowiadał za integrację zakupionych aktywów ze strukturami Lafarge. Od 2013 dyrektor Zakładu Górniczego Kujawy.

Jakie plany i styl pracy ma nowy dyrektor? - Zawsze najważniejszy był dla mnie człowiek i tą dewizą będę się kierował- powiedział Jacek Patyk. - Obecnie zapoznaję się z  zakładem, współpracownikami i realizuję cele w zakresie bezpieczeństwa pracy, ochrony środowiska, zarządzania i organizacji oraz ustalone cele techniczno-ekonomiczne. Z zespołem będę pracował nad doskonaleniem zarządzania bezpieczeństwem, optymalizacją  procesów technologicznych, kulturą pracy oraz wdrażaniem strategii i nowych projektów. Będę też wspierał wszelkie inicjatywy  podnoszące bezpieczeństwo pracy i życia codziennego, ochrony środowiska oraz kultury i tradycji zakładu, gminy i powiatu - mówi Jacek Patyk.

Czym interesuje się dyrektor? - Podróże, dobra książka i filmy, najchętniej sensacyjne, a także narciarstwo alpejskie,  rower i motocykl. Szczególnie jednak cenię sobie każdą chwilę spędzoną w domu - zdradził.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia