Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zobacz, co Chińczycy produkują w Stalowej Woli

[email protected]
Maszyny budowlane są główną specjalnością spółki.
Maszyny budowlane są główną specjalnością spółki. Archiwum - HSW
Szefowie Grupy Liugong zapowiedzieli, że w ciągu 5 lat w Stalowej Woli powstanie najlepsze przedsiębiorstwo maszyn budowlanych w Europie.

Przedmiotem działalności spółki Liugong Machinery Poland Sp. z o.o w stalowej Woli jest produkcja maszyn budowlanych takich jak ładowarki kołowe, spycharki gąsienicowe, układarki rur oraz koparko-ładowarki, głównie dla takich gałęzi przemysłu jak budownictwo   i górnictwo.

Pierwsze maszyny ze znakiem Liugong

W  stosunkowo krótkim czasie bo już w dwa miesiące od daty rozpoczęcia działalności zostały wyprodukowane pierwsze maszyny Liugong tj. koparka gąsienicowa ( model 922 D o masie eksploatacyjnej 21,9 t) oraz ładowarka kołowa(model 856 o masie eksploatacyjnej 17,5 t) mające uzupełnić profil produkcyjny zakładu. Obecnie spółka zatrudnia  1080 pracowników.
W tym roku 600 maszyn
W 2012 roku spółka planuje  wyprodukować ponad 600 maszyn budowlanych tak, aby w roku 2016 roku osiągnąć poziom  3 000 sztuk .
Stać się to ma głównie poprzez wzrost wydajności pracy, zmiany w organizacji produkcji, zwiększenie seryjności produkowanych maszyn.
Maszyny trafiać będą na rynki światowe za pośrednictwem globalnej sieci sprzedaży Liugong posiadającej 279 dealerów w ponad 100 krajach, 11  strategicznie położonych filii(np. Amsterdam, Singapur, Szanghaj), wspieranych przez 10 regionalnych składów części zamiennych oraz za pośrednictwem sieci sprzedaży  stalowowolskiej spółki Dressta, której  właścicielem również jest Liugong.

Centrum badań i rozwoju

Aktualnie rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z budową Centrum Badań i Rozwoju Maszyn zlokalizowanego w Stalowej Woli nieopodal zakładów produkcyjnych firmy.
Szefowie Grupy Liugong zapowiedzieli podczas uroczystości zakupu od Huty Stalowa Wola S.A. Oddziału I, które odbyły się w Baranowie Sandomierskim, że w ciągu 5 lat  w Stalowej Woli powstanie najlepsze przedsiębiorstwo maszyn budowlanych w Europie.

Spółka Liugong – jaka jest

Spółka Liugong Machinery (Poland) Sp. z o.o. została zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie  XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000380594 w dniu 11marca 2011 roku. Kapitał zakładowy spółki wynosi 100 mln zł.
Spółka działa w ramach Grupy Kapitałowej Guanxi Liugong Machinery Co., Ltd.  mającej swą siedzibę w mieście Liuzhou leżącym na południu Chin. Firma ta została założona w 1958 roku, a w 1993 roku zadebiutowała na giełdzie. Za 2011 rok osiągnęła przychód ze sprzedaży wynoszący 2,76 mld dolarów. Zatrudnia 14 tysięcy pracowników.
31 stycznia 2012 roku spółka zakupiła Oddział I Huty Stalowa Wola S.A., aby rozpocząć z dniem 1 lutego 2012 roku działalność produkcyjną.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zobacz, co Chińczycy produkują w Stalowej Woli - Nowiny

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia