MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZUS podpisał umowę z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. Razem będą uczyli studentów

marzena
Profesor Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (z lewej)  i profesor Barbara Zbroińska, prorektor do spraw rozwoju i finansów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach podpisały w piątek, 10 czerwca, umowę o współpracy obu instytucji.
Profesor Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (z lewej) i profesor Barbara Zbroińska, prorektor do spraw rozwoju i finansów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach podpisały w piątek, 10 czerwca, umowę o współpracy obu instytucji. Marzena Smoręda
Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach porozumiały się w sprawie współpracy. Obie instytucje będą wykorzystywały swoją wiedzę i dooświadczenie na rzecz kształcenia praktycznego studentów i naukowego wzbogacenia prawa w ubezpieczeniach.

Profesor Barbara Zbroińska, prorektor do spraw rozwoju i finansów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i profesor Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podpisały w piątek, 10 czerwca umowę o współpracy obu instytucji w zakresie wykorzystywania wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród młodzieży i kadry naukowców.

Wspólne projekty badawcze, wymiana doświadczeń, wzajemny dostęp do bazy wiedzy i praktyki dla studentów to główne punkty umowy, która jest pierwszą tego typu zawartą między Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a uczelnią wyższą spoza Warszawy.

Od tej pory będą między innymi organizowane wspólne kursy i szkolenia, a także prowadzone projekty badawcze. Pracownicy i studenci kieleckiego uniwersytetu zyskają dostęp do informacji potrzebnych im między innymi przy pisaniu prac naukowych, pracownicy ZUS z kolei będą mogli korzystać z dorobku naukowego wypracowanego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Współpraca ukierunkowana jest na młodzież studiów I i II stopnia, jednolitych magisterskich, studiów podyplomowych oraz pracowników Uniwersytetu.

- Ta umowa ma przede wszystkim charakter praktyczny, a posiadanie praktycznych umiejętności to jedna z najcenniejszych wartości zdobywanych przez studentów w toku akademickiej edukacji. Uniwersytet z dużą satysfakcją podpisuje umowę z instytucją o wieloletniej historii i doświadczeniu. Z tego dorobku skorzystają nasi studenci, którzy obecnie kształcą się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego na ponad 40 kierunkach. Nasz naukowy dorobek zostanie z kolei wykorzystany przez pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będzie to więc współpraca dająca obopólna korzyść – mówiła profesor Barbara Zbroińska.

- Nasza współpraca to spotkanie teorii z praktyką, wiedzy z doświadczeniem. Wzajemne korzystanie z dorobku każdej z instytucji pozwoli z jednej strony na szersze dotarcie z wiedzą o ubezpieczeniach społecznych, a z drugiej, na wzbogacenie codziennej praktyki stosowania prawa. Ubezpieczenia społeczne, by się rozwijać, potrzebują kadry fachowców, ta współpraca ma pomóc w przygotowaniu tej kadry – mówiła profesor Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

- Współpraca między ZUS a UJK rozpoczęła się prawie trzy lata temu – mówi o początkach współpracy Jerzy Dalka, dyrektor kieleckiego Oddziału ZUS. - Przyjęliśmy zaproszenie jednorazowo by wiedzą i doświadczeniem wspomóc studentów z Akademickiego Biura Karier, potem były kolejne konferencje, zajęcia ze studentami w ramach festiwali nauki, a ostatnio bardzo duży projekt organizowany wspólnie ze Związkiem Banków Polskich „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Teraz umowa,jaką zawiera Centrala ZUS rozszerza naszą współpracę w kierunku naukowym.

Dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, umowa z UJK jest trzecią umową zawartą z uczelnią wyższą. W kwietniu podobną umowę prezes ZUS podpisała z rektorem Uniwersytetu Warszawskiego, a w maju z rektorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Umowa z UJK zawierana jest na pięć lat, ale- co niezwykle ważne- z opcją jej przedłużenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia