Związkowcy i prezes z Trzuskawicy na spotkaniu u wojewody, której... nie było

Marzena SMORĘDA [email protected]
Obie strony sporu w Trzuskawicy są coraz bliżej porozumienia.
Obie strony sporu w Trzuskawicy są coraz bliżej porozumienia.
Udostępnij:
Na wczorajsze spotkanie Komisji Dialogu Społecznego, na które zaprosiła do siebie wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba przedstawicieli związków zawodowych i zarządu Zakładów Przemysłu Wapienniczego Trzuskawica stawili się wszyscy zainteresowani zakończeniem trwającego w zakładach sporu. Pani wojewoda nie mogła jednak przybyć.

- Opowiedzieliśmy, jak doszło do sporu zbiorowego i przedstawiliśmy swoje stanowisko w sprawie restrukturyzacji i zwolnień pracowników. Teraz to jest tematem naszych negocjacji – powiedział nam Andrzej Suwała, przewodniczący Komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w Zakładach Przemysłu Wapienniczego Trzuskawica. – Nasz prezes Michał Jankowski tłumaczył, dlaczego restrukturyzacja musi zostać przeprowadzona. Prezydium Komisji Dialogu Społecznego będzie teraz śledziło, jak dalej potoczą się sprawy w zakładzie – dodał Andrzej Suwała.

 

- Cieszymy się, że wojewoda zorganizowała takie spotkanie, na którym były obecne wszystkie związki zawodowe z Trzuskawicy. Mogliśmy na nim przedstawić swoje racje. Porozumieliśmy się już w sprawie płac, ale pozostał jeszcze problem zwolnień wśród pracowników. Zmniejszenie załogi o sto osób jest dla nas nie do zaakceptowania, bo zagrożone zostaną wtedy warunki bezpieczeństwa pracy – uważa i takie stanowisko przedstawiła na posiedzeniu Anna Bujnowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Budowlani Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego.

 

Prezes zarządu Zakładów Przemysłu Wapienniczego Trzuskawica Michał Jankowski także był zadowolony ze spotkania. – Obie strony sporu mogły na tym posiedzeniu jasno wyrazić swoje opinie i stanowiska. Myślę, że powoli, ale zbliżamy się do zawarcia porozumienia – powiedział w rozmowie z nami.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie