Życie i zdrowie to źródło naszych największych obaw. Dlaczego warto wykupić polisę ubezpieczeniową?

Materiał informacyjny PZU Życie SA
Udostępnij:
Nie finanse, lecz zdrowie i życie swoje oraz bliskich, są głównym źródłem naszych obaw. Tak wynika z badania „Mapa ryzyka Polaków”, przeprowadzonego przez Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU). Polisa ubezpieczeniowa na życie to rozwiązanie, które w razie trudnej sytuacji pomoże zabezpieczyć siebie i bliskich. Śmierć najbliższej osoby, ciężka choroba w rodzinie, brak środków na jej leczenie – to właśnie tych trzech zdarzeń boimy się najbardziej. Szczególnie przydatna może okazać się pomoc sprawdzonego ubezpieczyciela - PZU Życie od wielu lat oferuje swoim klientom wsparcie finansowe w trudnych momentach ich życia.

Troska o życie i zdrowie jest wspólna dla większości Polaków, bez względu na wiek, płeć i miejsce zamieszkania. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej na życie. Co ciekawe, wyniki badań prowadzonych niemal po roku pandemii są takie same, jak przed jej wybuchem (luty 2020 r.). Miesiące walki z COVID-19 tylko wzmogły poczucie zagrożenia. Na szczęście, nie ograniczamy się jedynie do mnożenia lęków, ale staramy zabezpieczyć się przed ryzykiem.

Wiemy, że zdrowie i rodzina są dla Polaków najważniejsze. PZU Życie oferuje kompleksowe rozwiązania, które pomagają chronić te wartości - zabezpieczyć w trudnych momentach życia zarówno siebie, jak i bliskich, a w przypadku przedsiębiorców także ich pracowników. Wspieramy także profilaktykę i edukację zdrowotną, zachęcając wszystkich do choćby drobnych zmian w codziennej rutynie, które pozytywnie wpłyną na długość i jakość naszego życia. To bardzo ważne nie tylko dla każdego z osobna, ale też dla całego społeczeństwa, bo rosnące koszty walki z chorobami cywilizacyjnymi obciążają ostatecznie nas wszystkichwskazuje Agnieszka Rowińska, dyrektor Biura Zarządzania Ofertą PZU.

Polisa ubezpieczeniowa na zdrowie – czy chętnie po nią sięgamy?

Z danych PIU dostępnych za III kwartał 2021 r. wynika, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już 3,7 mln Polaków, którzy wydali na nie kilkaset milionów złotych (760 mln zł za trzy kwartały 2021). Co ważne, w ciągu roku liczba wykupionych polis ubezpieczeniowych wzrosła o 17 proc. Największą popularnością cieszą się w ostatnim czasie, przede wszystkim, podstawowe pakiety medyczne, po które sięgają nawet osoby żyjące w skromnych warunkach.

O popularności tych pakietów zdecydowała nie tylko przystępna cena. W związku z przechodzeniem służby zdrowia w „tryb covidowy” zmniejszyła się dostępność np. pediatrów i internistów publicznej służby zdrowia. Z drugiej strony, wzrosła liczba osób chorujących z powodu osłabionej odporności, co - jak podkreślają specjaliści - jest efektem choćby tego, że więcej czasu spędzamy w domu i mniej się ruszamy. Dotyczy to szczególnie dzieci, chociaż eksperci alarmują, że pogarsza się stan zdrowotny całego społeczeństwa.

Polisa na życie i na prywatne leczenie…

Jeszcze niedawno prywatne ubezpieczenia zdrowotne były benefitem pracowniczym dostępnym głównie dla specjalistów i menedżerów. Z czasem stały się standardem oczekiwanym na rynku pracy przez większość pracowników, coraz więcej z nich decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Zaletą takiego rozwiązania jest stosunkowo niski koszt, wynikający z istoty ubezpieczeń grupowych.

Obecnie jednak także indywidualnie polisy na życie i zdrowie nie muszą być droższe od grupowych. Pokazuje to przykład ubezpieczenia PZU Wsparcie w Życiu i Zdrowiu, wprowadzonego na rynek jesienią 2021 roku. Daje ono kompleksową ochronę - w razie śmierci ubezpieczonego, pieniądze otrzymają jego bliscy, wskazani w umowie, bez postępowania spadkowego i płacenia podatku od spadków i darowizn. Ubezpieczony otrzyma wsparcie finansowe także w przypadku śmierci partnera życiowego, rodzica czy dziecka, gdy ucierpi w wyniku nieszczęśliwego wypadku, ciężko zachoruje, trafi do szpitala lub na operację. W najcięższych przypadkach ubezpieczyciel może nawet zorganizować zagraniczną opinię medyczną oraz prywatną opiekę domową, np. wizytę rehabilitanta czy pielęgniarki, pomoc w prowadzeniu domu i opiece nad dziećmi. Ochrona działa na całym świecie.

Formalności są ograniczone do minimum, np. przed zawarciem umowy PZU Życie nie wymaga przeprowadzenia badań lekarskich, a jedynie oświadczenia o stanie zdrowia. Oferta odpowiada na różnorodne potrzeby klientów dzięki swojej elastycznej konstrukcji. Każdy może dopasować zakres ochrony do swojej sytuacji życiowej – inne ryzyka są przecież szczególnie istotne dla rodziny z małymi dziećmi, ale inne dla singla w średnim wieku. Warianty ochrony różnią się zakresem świadczeń, sumą ubezpieczenia oraz wysokością składki. Klienci mogą zdecydować, czy chcą objąć ochroną tylko siebie, czy dodatkowo swojego partnera lub całą rodzinę. W ofercie PZU Wsparcie w Życiu i Zdrowiu do wyboru jest aż 18 gotowych wariantów ubezpieczenia dla osób w wieku 18-59 lat i trzy warianty dla klientów w wieku 60-69 lat.

Dodatkowym atutem jest możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia zdrowotnego o prywatną opiekę medyczną. Największy polski ubezpieczyciel ma własnego operatora medycznego - w sieci PZU Zdrowie jest 130 placówek własnych i 2200 partnerskich w blisko 600 miastach w Polsce. Dzięki takiemu rozwiązaniu PZU zapewnia szybki dostęp do konsultacji lekarskich (bez skierowań) i badań diagnostycznych. Konsultacje specjalistyczne realizuje w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych od zgłoszenia.

Polisa, daje możliwość profilaktycznego zadbania o zdrowie

Choć ochronę, jaką zapewnia odpowiednia polisa ubezpieczeniowa, trudno przecenić, to przede wszystkim warto zadbać o swoje zdrowie, zanim jego stan się pogorszy. Wiadomo przecież nie od dziś, że lepiej zapobiegać niż leczyć. To, dlatego PZU Życie we współpracy z PZU Zdrowie opracowało kompendium wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej i finansowej „Mam wpływ na swoje życie”. Honorowy patronat nad wydawnictwem objęło Ministerstwo Zdrowia.

Jak wynika z lektury kompendium, Polacy zdają sobie sprawę, że troska o zdrowie jest ważna, ale już trudniej im przełożyć teorię na praktykę. Co piąty rodak nie robi badań profilaktycznych, co czwarty uprawia sport dłużej niż dwie godziny w tygodniu, tylko połowa z nas przestrzega prawidłowej diety. Kompendium ubezpieczyciela to przewodnik, który dostarcza rzetelnej wiedzy na temat tego, jakie kroki poczynić, by zadbać o siebie i bliskich. Poradnik znajduje się na stronie internetowej PZU.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Życie i zdrowie to źródło naszych największych obaw. Dlaczego warto wykupić polisę ubezpieczeniową? - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie