Bieg Konstytucji 3 Maja po raz dziesiąty. Mnóstwo uczestników na starcie. Poznaliśmy triumfatorów!

Maciej Kwiatkowski
Zobaczcie nowe zdjęcia z biegu>>>
Zobaczcie nowe zdjęcia z biegu>>>Maciej Kwiatkowski
Biegiem Radom, już po raz 10 stanęło na wysokości zadania organizując Bieg Konstytucji 3 Maja. Piękna pogoda spowodowała, że wielu uczestników pobiło swoje rekordy życiowe, ale najważniejsze w imprezie było samo uczestnictwo. Zobacz zdjęcia, część II.

Bieg Konstytucji 3 Maja, galeria część II.

Bieg główny, a więc na dystansie pięciu kilometrów rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00. Zanim doszło do startu, to uczestnicy zgodnie z tradycją odśpiewali hymn Polski.

-

Dla wszystkich jest to doskonały test sprawdzenia się pod kątem szybkości, jaka posiadamy, a okoliczności przyrody i trasa, sprzyjające też temu, żeby bieg cieszył oko. Biegniemy w parku, przez około 40 procent dystansu, plus uliczkami w centrum Radomia. To fajna i ciekawa trasa

– mówił tuz przed startem Tadeusz Kraska, jeden z organizatorów biegów.

Najszybciej trasę pokonał Patryk Kozłowski. Zawodnik RLTL Optimy uzyskał czas 0:14:55. -

Zaplanowane miałem dokonać na trasie prędkości trzy zero (trzy minuty, wyj. Red), ponieważ za tydzień wystartuję w półmaratonie i chciałem sprawdzić, jak się będę czuł przy tych prędkościach. Cieszy się z wygranej. To był dobry trening

– powiedział na mecie Kozłowski.

Drugi linie mety, równo 60 sekund później minął Kamil Walczyk (Niezależny), a trzeci sklasyfikowany został Kuba Gałasiewicz - 0:16:23 z Kuba Run Team.

Najszybciej wśród kobiet metę pokonała Anna Pawlikowska z Czarnecki Run Team, uzyskując rezultat: 0:18:38. Druga była Karolina Waśniewska, a trzecia o pięć sekund za nią - Zuzanna Mirosz.

Poza biegiem głównym oraz zawodami nordic walking, odbył się także bieg charytatywny dla Ani, połączony z licytacją, a także bieg flagi i biegi dla dzieci na różnych dystansach.