Piłkarskie Orły 2024. Jardel najlepszym strzelcem w regionie radomskim w kwietniu

Maciej Kwiatkowski
Jardel przy piłce w miesiącu kwietniu dwukrotnie umieszczał futbolówkę w bramce przeciwników>>>Maciej Kwiatkowski
Napastnikowi Radomiaka Radom wystarczyło dwa trafienia, by zdobyć cztery punkty w klasyfikacji na najlepszego strzelca w rankingu Piłkarskich Orłów w miesiącu kwietniu w regionie radomskim.

Jardel wygrywa Piłkarskie Orły w kwietniu

Wciąż nie wiedzie się piłkarzom Radomiaka Radom. Wprawdzie w niedzielnym meczu 30. kolejki PKO Bp Ekstraklasy podopieczni Macieja Kędziorak trzykrotnie wpisywali się na listę strzelców, to i tak z murawy schodzili z opuszczonymi głowami, bo ulegli Zagłębiu Lubin. Swój kwietniowy wynik, już w czwartej minucie gry mógł poprawić Jardel (do tego pojedynku, miał dwa gole i cztery oczka, wyj. Red.), ale właśnie wtedy zbyt lekko strzelił tak zwaną podcinka ponad golkiperem Zagłębia i Mateusz Grzybek wybił zmierzającą do bramki piłkę. Co nie udało się napastnikowi, to stało się udziałem obrońców i pomocnika. Otóż gole w tamtym spotkaniu uzyskiwali: Vagner Dias, Jan Grzesik oraz Dawid Abramowicz, co pozwoliło im zapisać się w kwietniowym rankingu z dorobkiem dwóch punktów. Tym samym cała trójka dołączyła do Gabriela Kobylaka, który zdobył gola w meczu z Puszczą Niepołomice oraz Guilherme Zimovskiego, bowiem ten trafił w Łodzi w starciu z ŁKS-em.

W trzeciej lidze grupie I kibice emocjonowali się derbowym starciem Broni Radom z Pilicą Białobrzegi. Niespodziewanie, po pierwszych 45. minutach wygrywali outsiderzy rozgrywek, a Jakuba Kosiorka pokonał Oskar Wojtysiak. Po zmianie stron gole uzyskiwali radomianie. Co ciekawe były to jednocześnie dwa pierwsze trafienia podopiecznych Mateusza Dudka w kwietniu! Do bramki Pilicy najpierw w 48 minucie piłkę skierował Marcin Szymczak, a wynik w 90 minucie ustalił Dorian Buczek. Obaj zgodnie z regulaminem otrzymali, po jednym punkcie.

Oskar Przysucha w ostatnich dniach rozegrał dwa pojedynki o punkty i uzyskał w nich maksymalna ilość oczek, a więc sześć. Najpierw podopieczni trenera Łukasza Wiśnika pokonali 1:0 Drogowca Jedlińsk, a więc inny zespół reprezentujący nasz region w rozgrywkach 4. ligi. Wówczas na listę strzelców wpisał się Przemysław Nogaj, za co otrzymał 0,625 punktu. Z kolei w ostatnim kwietniowym dniu, a więc we wtorek Oskar udał się pod Warszawę na pojedynek z KS Raszyn. Tam dość długo gole nie padały, aż w samej końcówce przysuszanom udało się dwukrotnie zmusić do kapitulacji miejscowego bramkarza. Najpierw skutecznie główkował Patryk Czarnota, a wynik ustalił Maciej Knap. Oznacza to, że obaj zawodnicy uzyskali po 0,625 punktu.

W maju rozpoczyna się kolejna edycja Piłkarskich Orłów, a podczas długiego weekendu, na listę strzelców postarają się wpisać zawodnicy: Radomiaka, Broni, Pilicy i Drogowca. Pierwsi w niedzielę 5 maja zagrają w stolicy z walczącą o puchary Legią. Zespół Broni 3 maja zagra w Skierniewicach z Unią. Pilica, także 3 maja podejmie Concordię Elbląg, zaś Drogowiec w 4. lidze w sobotę 4 maja zmierzy się z Mazurem Karczem. Do pojedynku dojdzie w Jedlińsku.

W roku 2023 rozszerzyliśmy grono klasyfikowanych goleadorów o tych występujących także w IV lidze. A skoro pod uwagę bierzemy aż 5 różnych poziomów rozgrywkowych, różniących się nie tylko nazwami, ale też skalą trudności dla napastników (i pozostałych strzelców), logiczne, że bramki także muszą mieć zróżnicowaną wagę; w zależności od rangi rozgrywek, w których zostały zdobyte.

Dla przypomnienia podajemy zatem współczynniki, przez które mnożymy gole, przyznając miejsca w naszym rankingu: dla ekstraklasy/ekstraligi - 2; dla I ligi - 1,75; dla II ligi - 1,5; dla III ligi - 1; dla IV ligi - 0,625; dla Pucharu Polski - 2; dla Europejskich Pucharów - 2,5.