Lech Poznań wypisał się z walki o mistrzostwo Polski. Przegrał z kandydatem do spadku. Zobacz oceny lechitów

Bartosz Kijeski
Lech Poznań przegrał z Ruchem Chorzów 1:2. Po prostu brak słów. Zobacz oceny piłkarzy Kolejorza --->Adam Jastrzębowski
Lech Poznań w fatalnym stylu przegrał z kandydatem do spadku - Ruchem Chorzów 1:2. Na grę Kolejorza czasami brakuje słów i najlepiej byłoby nic nie pisać. Autorem jedynego gola został Mikael Ishak. Dramat, dramat i jeszcze raz dramat. Niebiesko-Biali w tym sezonie nie zasługują absolutnie na nic.

Lech Poznań przegrał z kandydatem do spadku

Lech Poznań nie mógł już sobie pozwolić na wpadki, jeśli chciał dalej myśleć o mistrzostwie Polski. Okazja do tego, aby wywalczyć cenne trzy punkty, była doskonała. Lechici w świąteczny wieczór udali się na Śląsk do Chorzowa. Ruch przed tym pojedynkiem był praktycznie jedną nogą w I lidze. Brak wygranej w przypadku Niebieskich skazywał ich na spadek.

Trener Mariusz Rumak w porównaniu do ostatniego spotkania z Cracovią (0:0) zastosował tylko jedną zmianę. W miejsce Mihy Blazicia zagrał Bartosz Salamon, który odpokutował 4 żółte kartki w tym sezonie.

Przeczytaj też: Powtórzyć wynik z Łodzi, choć w lepszym stylu. Trener Warty Poznań: "Gikiewicz to najlepszy bramkarz w lidze"

Mecz nie stał na najwyższym poziomie. Przez większość pierwszej połowy wiało nudą. Filip Modrzejewski ze Sport.pl na platformie X (dawniej Twitter) napisał. - Więcej się dzieje na tej bieżni lekkoatletycznej dookoła murawy.

Jako pierwsi do siatki trafiali gospodarze, jednak w Poznaniu wiele osób nie było tym faktem zaskoczony. Kolejorz już udowadniał, że z ekipami z dolnej części tabeli potrafią w łatwy sposób tracić bramkę. I tak było i tym razem, gdy z najbliższej odległości Bartosza Mrozka pokonał Daniel Szczepan.

Po czterech minutach podopieczni Mariusza Rumaka zdołali wyrównać. Ciekawą akcją popisał się Jesper Karlstroem, który wywalczył rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił kapitan Lecha Mikael Ishak i do przerwy było 1:1.

W drugiej odsłonie Lech nie pokazł niczego specjalnego. Nie stworzył sytuacji, po której kibice mogliby mieć podwyższone ciśnienie. Ruch był ekipą lepszą, ciekawszą, z pomysłem na grę. To przełożyli na bramkę w 84. minucie po trafieniu Michała Feliksa.

Kolejorz przegrał trzecie spotkanie na wiosnę i wypisał się z walki o mistrzostwo kraju.